HABER DETAYLARI

DÜNDEN BUGÜNE, BUGÜNDEN YARINLARA EMİN ADIMLARLA


Genel Başkanımız Nuri Ünal, Bursa Şubemizin düzenlemiş olduğu “Cumhuriyetimizin 2. yüzyılı 2053-2071 ülküsüyle Kızılelma’ya emin adımlarla” temalı toplantıya katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma Dünya birincisi üyemiz Hafız Furkan Çınar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Açılışını Bursa Şube Başkanımız Eyüp Bulut’un yaptığı toplantıda, Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilcimiz İbrahim Bulut ve Genel Başkan Yardımcımız Hilmi Şanlı selamlama konuşması yaptılar.

Toplantıda katılımcılara hitap eden Genel Başkanımız Nuri Ünal şunları söyledi;

“Toplantımızın hayırlı olması temennisiyle bütün katılımcılara hoş geldiniz diyorum.

Aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Gazze ve Doğu Türkistan başta olmak üzere, vahşete, katliama ve soykırıma uğrayan bütün soydaş, dindaş ve mazlumlara Yüce Allah’tan nusret niyaz ediyorum. Zalimleri, katil İsrail’i lanetliyorum.

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, her zaman hakkın, hukukun, adaletin, doğrunun ve hayırlı işlerin savunucusu olduk, yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Sendikamız kurulduğu günden itibaren, önce ülkem anlayışıyla, ilkeli, kararlı, sorumlu ve ahlaklı sendikal hareketin öncülüğünü yapmaktadır.

Yanlışa, hayırsız işlere ve hukuksuzluğa asla taraf olmadık, sizlerin destekleri ve dualarıyla da asla olmayacağız.

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, Diyanet ve Vakıflar çalışanlarımızın ve emeklilerinin huzurlu, mutlu ve müreffeh bir hayat sürmelerine katkı sunmak istiyoruz.

Çalışanlarımızın karşılaştığı bütün problemlerin çözümü için yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Üyemiz her geçen gün artmaktadır. Elbette üye sayısının artması önemlidir. Ancak şu asla unutulmamalıdır; iki tane fazla üye yapmak için, insani, İslami, vicdani ve ahlaki değerlerimizden asla vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.

Bilen, inanan ve güven duygusuyla oluşmuş üye topluluğu bizim için önemlidir. Derdimiz gönülleri birleştirmektir. Bir, iri ve diri olmaktır.

Çevremizdeki hadiseler Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin güçlü olmasının ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bizler, Devletimizin ebed-müddet olduğuna inanıyor ve ona göre çalışıyoruz.

Maziden aldığımız güçle, bugünü gerektiği gibi yaşıyor ve geleceğe emin adımlarla ve güçlü bir şekilde gitmek için çaba sarf ediyoruz.

Kamu çalışanlarının atama, nakil, görevde yükselme ve unvan değişiklikleri liyakat esas alınarak, adalet, hakkaniyet, bilgi öncelenerek yapılmalıdır. Milletimize hizmet yolunda, sadakat Devletimize olmalıdır.

2024 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayacağımız Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her alanda önder olması beklentimizdir.

Bu vesileyle Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kurarak bize emanet eden, Devletimizin de kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ilk Diyanet İşleri Reisimiz Rifat Börekçi ve vefat etmiş bütün hocalarımızı rahmet ve dualarla anıyorum. Yıllarca hizmet etmiş, emekli olmuş teşkilatımızın bütün mensuplarına sağlık ve huzur diliyorum.

Ülkemizin her yanında ve yurt dışında Milletimize hizmet etmek için gece gündüz fedakarca çalışan sizlere ve bütün Diyanet çalışanlarımıza üstün başarılar diliyorum. Çalışanlarımız ve ülkemiz için etkili olan Türk Diyanet Vakıf-Sen’in ve Türkiye Kamu-Sen’in yetkili olma zamanı gelmiştir. Bunun içindir ki hepinizden gayretlerinizi biraz daha artırmanızı istiyorum. Bunu başarabiliriz ve mutlaka başaracağız.

Bu güzel ve anlamlı buluşmayı organize eden Bursa Şube Başkanımız Eyüp Bulut’un şahsında, emeği geçen bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Toplantımıza katılan; değerli ilçe müftülerimize, Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilcimiz İbrahim Bulut ve Sendikalarımızın temsilcilerine, İzmir, Eskişehir Şube Başkanlarımıza, Bilecik, Yalova İl Temsilcilerimize, Yönetim Kurulu üyelerimize ve sizlere ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Yüce Allah milletimizi, Devletimizi, gönül coğrafyamızı ve İslam alemini her türlü kötülükten ve afetlerden muhafaza eylesin.

Birliğimiz, dirliğimiz ve bütünlüğümüz daim olsun.”

Toplantının bitiminde; emekliye ayrılan üyelerimize hazırlanan hediyeleri takdim edildi.

Toplantıya Genel Başkanımız Nuri Ünal’ın yanı sıra, Genel Başkan Yardımcılarımız Hilmi Şanlı, Arif Gürsoy, Kadir Şahin, Fatih Şahin, Osmangazi ve Yıldırım İlçe Müftülerimiz, Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilcimiz İbrahim Bulut, Sendikalarımızın Şube Başkanları, İzmir Şube Başkanımız Mehmet Öksüz ve Yönetimi, Eskişehir Şube Başkanımız Hüseyin Poyraz ve Yönetimi, Bilecik İl Temsilcimiz Hakkı Şener, Yalova İl Temsilcimiz Emrah Sağlam, siyasi parti temsilcileri, temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder