HABER DETAYLARI

HER MİNAREYE BİR BAYRAK, HER MİNAREYE BİR SANCAK!


Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Muhammet Tekin, İl Başkan Yardımcı M. Özgün Güneş, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı, Bursa Şube Başkanı Eyüp Bulut ve İl Müftülüğü İş Yeri Temsilcisi Hasan Altay’dan oluşan heyet Bursa İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır’ı makamında ziyaret etti.

İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ecdat yadigarı Bursa’da; Diyanet'in her türlü siyasi düşüncenin, ideolojinin ve gündelik tartışmaların dışında anayasal bir kurum olduğunun altını çizerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunun bir gereği olarak Başkanlığımız, devletimiz ve milletimizin bekası, insanımızın huzur ve selameti için toplumun bütün katmanlarını kuşatıcı bir anlayışla hakikati dillendirmeye ve bu minvalde hizmet üretmeye devam edecektir. Başkanlığımızın bütün bu hassasiyetlerine rağmen, bazı kesimlerce zaman zaman kurumumuz ve mensuplarımızla ilgili olumsuz algı oluşturulmaya çalışıldığına şahit oluyoruz. Bu, bugüne ait bir durum da değildir. Ne yazık ki son asır boyunca medyada en fazla gündeme gelen konulardan biri din ve diyanet ile ilgili konulardır. Maalesef bu da çok düzensiz şekilde, gelişigüzel, yalan-yanlış bilgilerle, çoğu zaman sığ bir ideolojik düzlemde ve ön yargıyla yapılmaktadır. Bu durum, yeni nesillerin bilincinde onarılmaz yaralar açmakta; din-değer ve medeniyet algısını tahrip etmektedir. Doğru olmayan bir bilgiyi yaygınlaştırdığınız zaman gençler, yeni nesiller onu doğru zannediyor ve oradan bir ön yargı oluşuyor zihninde. Dolayısıyla bu sadece hedeflenen kurumu değil, o kurumla ilgili belki milyonları etkiliyor."

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Muhammet Tekin de görüşme sorasında şu ifadeleri kullandı;
“Anayasamız, Diyanet İşleri Başkanlığı’na toplumun sadece bir kesimini değil her bir ferdini din konusunda aydınlatmak üzere yetki vermiştir. Doğru bilginin kaynağı ise Kur'an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin sünnetidir. Bu doğru bilgileri sunmak, toplumu hurafelerden, aşırılıklardan uzaklaştırmak ve korumak ilkesini Diyanet İşleri Başkanlığı hiçbir zaman kaybetmedi ve kaybetmemelidir. Kurulduğu günden bugüne kadar başta din hizmetleri, din eğitimi ve yayın faaliyetleri olmak üzere anayasal görevlerini, kanunla kendisine verilen yetkileri en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmıştır."

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güzide kuruluşu Diyanet ve Diyanet çalışanlarının her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Biz Müftülüklerimizi, camilerimizi siyasetten uzak tutmaya çalışıyoruz. Gönlümüzün de, kapımızın da her zaman sizlere ve hocalarımıza açık olduğunu ifade etmek istiyorum” diyen Muhammet Tekin sözlerinin devamında “2023 yılı, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüz yıllık tecrübesidir. 2023 yılı aynı şekilde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla Türk milletinin kurtuluş yıllarının parlak bir gelecekle buluşma potası, milli hedef ve ülkülerin yükseliş parkurudur. Bu vesileyle Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcımız Hilmi Şanlı ve Bursa Şube Başkanımız Eyüp Bulut ile birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını idrak edeceğimiz 29 Ekim 2023 tarihinde HER MİNAREYE BİR BAYRAK, HER MİNAREYE BİR SANCAK sloganımızla Kuruluş Şehri Bursa’da böyle bir kampanya başlatmak için ilk Bayrağımızı da size takdim etmek istiyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı “Yerelde ve genelde dine ve Diyanete kayıtsız destek veren Milliyetçi Hareket Partisine ve Sayın İl Başkanımız Muhammet Tekin‘e teşekkür ediyorum” dedikten sonra Bursa’ya geldiği günden itibaren gece gündüz çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayarak ibadet aşkıyla çalışan Bursa İl Müftümüz Sayın Yavuz Selim Karabayır Bey’e de teşekkürlerini iletti.

Şanlı sözlerinin devamında “29 Ekim 2023’te Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılını kutlayacağız. Devlet büyüklerimiz adına Türkiye ve Türk yüzyılı dediler ve Türk milletine hedef gösterdiler.” diyerek, “Bursa tarih demektir. Bursa fütuhat demektir. Devletten İmparatorluğa giden yolun kavşak ve karar noktası olan bu şehirde, 29 Ekim 2023 tarihinde HER MİNAREYE BİR BAYRAK HER MİNAREYE BİR SANCAK asılarak minarelerimizin bu topraklarda Türk-İslam mührü olduğunu dünyada bir kez daha göstermenin desteğini bekliyoruz” dedi.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder