HABER DETAYLARI

TÜRK DİYANET VAKIF-SEN UMUTTUR


Genel Başkanımız Nuri Ünal, Manisa programı kapsamında Soma İlçe Müftülüğü, Akhisar İlçe Müftülüğü, Kırkağaç İlçe Müftülüğü, Soma Kaymakamlığı, Kırkağaç Kaymakamlığı, EÜAŞ Genel Müdürlüğü Soma A Termik Santral İşletmesi ve Çelebi Ahmet anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti.

Genel Başkanımız Nuri Ünal’a, Manisa Şube Başkanımız İbrahim Durgut, Şube Başkan Yardımcılarımız Eyüp Yalçın, Mansur Özay ve Temsilcilerimiz eşlik ettiler.

Programlarda; Akhisar İlçe Müftüsü Muhammet Salman, Soma Kaymakamı Fatih Akkaya, Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, Soma A Termik Santral İşletme Müdürü Dr. Uğur Tekir ve Çelebi Ahmet anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Hüseyin Rüzgar makamlarında ziyaret edildi.

Genel Başkan Ünal; “Sendikal faaliyetler hakkında bilgiler vererek, Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve çalışanlarımızın her alanda en üst seviyede olması için çalıştıklarını” dile getirdi. “Ülkemizin birliği ve dirliği için Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemizin her yanında en güçlü bir şekilde olmak durumundadır.

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, yapılan hizmetlere dün olduğu gibi bugün de katkı sunmaya devam edeceğiz. Önce ülkem anlayışı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kurumsal yapısını zedelemeden, çalışanlarımızın huzurlu, mutlu ve başarılı bir çalışma içerisinde olması için çaba sarf ediyoruz. Devletimize sadakat, milletimize hizmet anlayışıyla, Diyanet personeli olması aidiyetinin en yüksek oranda olması, kurum yöneticilerimiz, çalışanlarımız ve hepimizin görevidir.” dedi.

İlçe Müftülerimiz, Kaymakamlarımız, Müdürlerimiz ve çalışanlarımızda ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Müftülük personellerini odalarında ziyaret ederek aylık mutad toplantılara katılan ve Sendikal faaliyetler, 3600 ek gösterge, Banka promosyonları, 4/B Sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesi gibi çalışmalar ile güncel konular ile ilgili bilgilendirmeler yapan Genel Başkanımız Nuri Ünal; “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü hakkında bilgiler verdi ve sendikal çalışmalarımızı anlattı. Görüş, öneri ve sorunlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Çalışanların problemleri hakkında genel durum değerlendirmelerinde bulunarak, ülkemiz için yapılacak bütün hayırlı hizmetlerde katkı sağlayacaklarını dile getirdi.”

Ardından; teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Soma ilçesini ziyaret eden Genel Başkanımız Ünal, Soma İlçe Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu yemekli programda üyelerimiz ve din görevlilerimizle bir araya geldi.

Toplantıda konuşma yapan Genel Başkanımız özetle şunları söyledi;

“Sendikamız kuruluşundan itibaren ilkeli, kararlı, sorumlu ve ahlaklı anlayışıyla yoluna devam etmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde etkili olan Sendikamızın yetkili olabilmesi için, çalışmalarımızı biraz daha artırmamız gerekmektedir. Her arkadaşımız üstlendiği görevi layıkıyla yerine getirmenin çabası içerisinde olmalıdır.

Çalışanlarımızın problemlerinin çözümü yine Türk Diyanet Vakıf-Sen’in ve Türkiye Kamu-Sen’in yetkili olması ile olacaktır. Türk Diyanet Vakıf-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak, bizim ilkemiz önce ülkemiz anlayışıyla, Devletimizin daim, ülkemizin güçlü, milletimizin huzurlu, çalışanlarımızın mutlu olması için mücadeleye sizlerle birlikte devam edeceğiz.

Katılımlarınızdan ve katkılarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Soma Maden Şehitliği ve Anıtı ziyaret edilerek dualar edildi.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder