HABER DETAYLARI

#TürkDiyanetVakıfSenÇaredir #VarOlsunTürkiyeKamuSen


Vekil İmam-Hatip ve Vekil Müezzin-Kayyımlar ile 4/B sözleşmelilere kadro verilmesini öngören kanun Resmi Gazete’nin 26.01.2023 tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Öncelikle çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.

Kanunda belirtilen 28.11.2022 tarihi, hem vekil hem de sözleşmeli çalışanlarımızdan bazılarının mağduriyetlerine sebep olacağını ifade etmiştik.

Vekil İmam-Hatip ve Vekil Müezzin-Kayyımların görevde olanlarla sınırlı olması, yıllarca görev yapan vekil imam ve müezzinlerimizin kapsam dışında kalmasına sebep olmuştur. Kanunda; KPSS+DHBT ve mülakat ile göreve alınan ve yıllarca büyük bir özveriyle görev yapan ve alımlarda sadece İlahiyat Fak. mezunlarına kontenjan verilmesi sebebiyle atanamayan #FahriKuranKursuÖğretcileri nin olmaması da bir eksiklik olmuştur.-

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak; #vekilimammüezzin #fahrikurankursuogreticileri #sozlesmeliler #yhs sınıfının #gih e geçirilmesi ve diğer taleplerimiz yerine gelinceye, eksiklikler giderilinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

#TürkDiyanetVakıfSenÇaredir #VarOlsunTürkiyeKamuSen
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder