HABER DETAYLARI

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ZİYARET EDİLDİ


Diyanet İşleri Başkanlığına, 17 Eylül 2021 tarihinde yeniden atanan sayın Prof.Dr. Ali ERBAŞ 05 Ekim 2021 Salı günü makamında ziyaret edildi.

Genel Başkanımız Nuri ÜNAL ziyarette şunları söyledi; “Diyanet İşleri Başkanlığına yeniden atanmanızı tebrik ediyor, Diyanet’imize, çalışanlarımıza, ülkemize, milletimize ve bütün İslam alemine yönelik hayırlı hizmetlerde başarılar diliyoruz.

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, çok değer ve önem verdiğimiz ülkemizin en güzide kurumlarının başında olan Diyanet İşleri Başkanlığının kurumsal yapısına zarar vermeden, çalışanlarımızın problemleriyle ilgileniyoruz.

Şahsınızda bütün Diyanet çalışanlarımızın 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyorum.   

İkinci döneminizin tecrübesiyle, Diyanet İşleri Başkanlığının her alanda öncü, önder ve örnek bir kurum olmasına yönelik çalışmalarda, Sendika olarak her türlü katkıyı sunmaya hazırız.

Çalışanlarımızın huzuru, verimi ve birlikteliğinin korunması için, atama-nakil, görev ve unvan değişikliklerinde liyakat, ehliyet, bilgi ve hakkaniyetten asla taviz verilmemelidir.

İdarecilerin çalışanları bir rakip olarak görmemeleri gerekir. Çalışanlara, ailenin bir ferdi olarak milletimize hizmette en güzel işleri nasıl yaparız anlayışıyla bakmaları gerekir.”

Genel Başkan Ünal ayrıca, güncel konularla ilgili görüşlerini dile getirerek, sendikal faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Diyanet İşleri Başkanı sayın Erbaş; “Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Diyanet’i ön planda tutarak, Türk Diyanet Vakıf-Sen’in sendikal duruşu ve çalışmaları için teşekkür etti. Sendikaların üyeleri ve çalışanları ile ilgili eğitim faaliyetlerine önem verilmesini dile getirdi. Güncel konular hakkında görüşlerini aktardı.”

Ardından Genel Başkanımız Ünal, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları ile ilgili görüş ve önerilerini içeren dosyayı Başkan Prof.Dr. Ali ERBAŞ’a takdim etti.

Diyanet İşleri Başkanı Sayın Erbaş’a 16 Türk Devlet bayraklarının olduğu tablo takdim edildi. Sayın Erbaş’ta Genel Başkan Ünal’a İHYÂ tercümesini hediye etti.

Ziyarette Genel Başkan Yardımcılarımız Hakan Paş, Atila AYHAN, Mustafa ÜNLÜ, Ayhan ARABACI, Şemsettin AKÇA ve Ankara 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Hamza Alaçam hazır bulundular.

ÇALIŞANLAR İLE İLGİL İLETİLEN BAZI GÖRÜŞ VE ÖNERİLER0.pdfEkleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder