HABER DETAYLARI

MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK KURALLARINA UYMAYA DEVAM EDELİM.


Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri ÜNAL : “Camilerimizde, Mescitlerimizde Maske, Mesafe ve Temizlik Kurallarına Uymaya Devam Edelim. Havalar Isındı İbadethanelerimizde Rehavete Kapılmayalım. Salgın Dönemi Henüz Bitmedi O Nedenle Tedbirleri Elden Bırakmayalım.”

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri ÜNAL, havaların ısınması sonucunda oluşabilecek olumsuzluklara mahal vermeden ibadethanelerimizde maske, mesafe ve temizlik kurallarına uygun hareket etmeye devam etmeliyiz dedi.

ÜNAL, hepimizin bildiği üzere yaklaşık 1 yıldır bir salgın süreci yaşıyoruz. Bu durum yetkili ve ilgili makamların yaptığı açıklamalara göre bir süre daha devam edecek. Camilerimiz, mescitlerimiz, Kur’an kurslarımızda pandemi döneminde kurallara önemle dikkat ediliyor. Namaz kılmaya gelen vatandaşlarımız kendi seccadeleri ile geliyorlar, tüm camilerimiz düzenli bir şekilde dezenfekte ediliyor, abdesthaneler kapalı tutuluyor, din görevlilerimiz şahsı temizlik ve sağlık durumlarına hassasiyetle yaklaşıyorlar.

Camilerimiz her türlü koşulda dini vecibelerini yerine getirmek isteyen tüm halkımızın hizmetindedir. Kar, kış demeden, mevsim fark etmeksizin Diyanet personelimiz görevlerini sorunsuz bir şekilde ifa etmektedir.

Kış aylarını yaşadığımız şu günlerde havalar mevsimin özelliklerine uygun olmadan ısınıyor. Sıcaklıklar bazı illerimizde 15 dereceyi buluyor. Bu durumda halkımız arasında bir rehavete neden olabilir. Aylardır çeşitli kısıtlamalar ve soğukların etkisi ile dışarılara çıkamıyoruz. Hayatın birçok alanını sınırlandırmak zorunda kaldık.

Tedbirlere alıştık, fakat havaların ısınması tedbirleri elden bırakmamıza sebep olmamalıdır.

Özellikle Cami, mescit gibi bir arada olduğumuz kapalı ortamlarda havaların ısınması ile oluşabilecek sorunları hep birlikte engelleyebiliriz. Sıcakların artması bahane teşkil etmemelidir. İbadetlerini Camilerimizde yerine getirmek isteyen tüm vatandaşlara seslenmek istiyorum.

Cami içerisinde, avlusunda, Camilerimizin yakın çevresinde maskesiz gezmeyelim ve mesafe kuralını ihlal etmeyelim. Selamlaşmamızı gönül selamı ile icra etmeye devam edelim. Seccadelerimizi getirelim. Namazlarımızı kıldıktan sonra din görevlilerimiz ile yapmak istediğiniz görüşmelerde de kurallara uygun davranalım. İbadetimizi gerçekleştirip evlerimize, işlerimize geri dönelim. Temizliğimize göstermiş olduğumuz hassasiyeti bir kat daha artıralım. Cuma günlerinde normal günden daha bir yoğunluk yaşanıyor. Özellikle Cuma namazında kalabalık bir ortamda olduğumuzu unutmayalım. Görevlilerimize yardımcı olalım, söyledikleri kurallara uyalım. Nasıl olsa bize bir şey olmaz diye düşünmeyelim.

Belirlenen mesafede seccadelerimizi sererek ibadetlerimizi yerine getirelim. Kurallara uymayan vatandaşlarımızı uygun dille uyaralım.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder