KAMU-SEN HABER DETAYLAR

Genel Başkan Önder Kahveci: Milli Mücadelenin 100. Yılında 1 Mayıs`ta Samsun`dayız


Genel Başkanımız Önder Kahveci, Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcıları Ümit Turhan ve Mustafa Köse ile birlikte Samsun Şubemiz tarafından gerçekleştirilen işyeri temsilcileri toplantısına katıldı.

Nevşehir, Amasya, Ordu ve Giresun  şube başkanlarımız ile Samsun Şubemizin yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve işyeri temsilcilerimiz toplantıda yer aldı.

Samsun Şube Başkanımız Erdoğan Çakmak’ın açılışını yaptığı toplantıda Genel Başkanımız Önder Kahveci işyeri temsilcilerine seslenerek kamu ve sağlık çalışanlarının gündemini değerlendirdi.

Genel Başkanımız konuşmasında milli mücadelenin 100. Yılında 1 Mayıs’ı Samsun’da kutlayacaklarını belirterek “ 2019 yılında Milli Mücadele 100 yaşında. Biz de Türkiye Kamu-Sen olarak 1 Mayıs’ı milli mücadelenin, bağımsızlık ateşimizin ilk adımının atıldığı Samsun’da kutlayacağız. Hem ecdadımızı yad edeceğiz. Hem de geleceğe dair beklentilerimizi ve ümidimizi ifade edeceğiz. “ dedi. 

Gelecek inşasının çok önemli olduğuna vurgu yapan Genel başkanımız Önder Kahveci “ Türkiye Kamu-Sen olarak Türk milletinin geleceği inşa etmede işe kamudan başlamanın şart olduğunu düşünüyoruz. Kamuda adaletliyakat ve ehliyeti esas alan bir yönetim oluşturmak lazımdır. Kurumlara yönetici atamaları yapılıyor. Bu atamalarda ehliyet sahibi insanlarımızın göreve gelmelerini tesis edemezsek mesafe alamayız.  Samsun’dan çağrı yapıyorum;  Gelin oturalım ortak aklı bulalım. Kamuda ehliyet ve liyakati öne çıkaracak ehliyetli yönetici atama usul ve esaslarını belirleyelim” şeklinde konuştu. 

Türkiye Kamu-Sen’in ek zamek göstergelerin yükseltilmesi ve sözleşmeli istihdamının sona erdirilmesi gibi temel taleplerle ilgili yoğun bir mücadele yürüttüğüne de dikkat çeken Genel Başkanımız Önder Kahveci sorunların çözümü için tüm kamu çalışanlarını Türkiye Kamu-Sen’in mücadelesine destek vermeye çağırdı.
Haber Grubu: SPOT HABERLER
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder