KAMU-SEN HABER DETAYLAR

KAHVECİ: DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ UNSURLARINDAN BİRİSİ DE BASINDIR


Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

“Dördüncü kuvvet medya” nitelemesi, basının gücünü ve etkisini vurgulamak bakımından son derece anlamlıdır” diyen Genel Başkan Önder Kahveci, “Olumsuz şartlar altında, düşük ücretlerle, can güvenliği olmayan çatışma alanlarında her türlü tehlikeye rağmen görevlerini layıkıyla yapmaya çalışan  basın çalışanlarının yaşadığı sorunların bir an önce çözülmesini temenni ediyoruz” dedi. 

Genel Başkanımız Önder Kahveci mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından birisi de hür ve bağımsız basındır. İnsanların haber edinme ve yaşanan gelişmeleri öğrenme noktasında doldurulamaz bir yeri olan basın yayın organlarının sunmuş olduğu hizmet vatandaşlar açısından da önemi yadsınamaz evrensel bir hak olarak karşımıza çıkmaktadır. “Dördüncü kuvvet medya” nitelemesi, basının gücünü ve etkisini vurgulamak bakımından son derece anlamlıdır. 

Kapanan basın yayın organları nedeniyle işsiz kalan basın çalışanları,  olumsuz şartlar altında, düşük ücretlerle, can güvenliği olmayan çatışma alanlarında her türlü tehlikeye rağmen görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan  basın çalışanlarının yaşadığı sorunlar,  dünyanın her yerinde kaçırılan, vurulan, öldürülen gazetecilerin varlığı bizleri ziyadesiyle üzmektedir.

Bu gibi olumsuz şartlar altında kutladığımız  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günün de vatandaşın haber alma hakkını yerine getirmek için cansiperane bir mücadele veren, her ortamda bizlerin ve toplum vicdanının  sesi olan bütün basın çalışanlarının bu anlamlı gününü kutluyor, tüm sorunlarının bir an önce çözüme kavuşmasını temenni ediyorum”Haber Grubu: SPOT HABERLER
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder