HABER DETAYLARI

ÇORUM ŞUBEMİZİN 1.OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI


Genel Başkanımız Nuri Ünal, Türk Diyanet Vakıf-Sen Çorum Şubemizin 1. Olağanüstü Genel Kurulu’na katıldı.

Genel Kurula; Genel Başkanımız Nuri Ünal, Genel Başkan Yardımcımız Nadir Baylar, Önceki Dönem Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Ünlü, Ankara-3 Nolu Şube Başkanımız Ali Tuna, Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet İhsan Cıplak, Ak Parti Çorum il Başkan Yardımcısı, Türkiye Kamu-Sen Çorum İl Temsilcisi Selim Aydın, TÜRKAV Çorum İl Temsilcisi İsmail Deli, Türkiye Kamu-Sen’e üye sendikalarımızın şube başkanları ve il temsilcileri, delegelerimiz ve üyelerimiz katıldılar.

Kongre; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Şehitlerimiz, Filistin Gazze’de hayatlarını kaybeden dindaşlarımız ve bütün geçmişlerimizin ruhları için Hasan Çakmak’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Divan Başkanlığını Nadir Baylar, Katip Üyeliklerini Mustafa Ünlü ve Ali Tuna’nın yaptığı Genel Kurulun açılış konuşmasını Çorum Şube Başkanımız Tuygun Hoşnut yaptı: "Hem kendisinin hem de yönetimden bazı isimlerin emekliye ayrılması nedeniyle olağanüstü kongre kararı aldıklarını belirterek, yeni yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerini iletti."

Selamlama konuşmalarında Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet İhsan Cıplak, Türkiye Kamu-Sen Çorum İl Temsilcisi Selim Aydın ve TÜRKAV Çorum İl Temsilcisi İsmail Deli hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Genel Başkanımız Nuri Ünal, Çorum Şubemizin 1. Olağanüstü Genel Kurulunun hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına şöyle devam etti;

“15 gündür bütün dünyanın gözü önünde terörist katil İsrail hükümeti, mazlum ve çaresiz Filistin’li kardeşlerimizi yok etmekte, katletmekte ve soykırıma uğratmaktadır. Acımız büyüktür, elimizden sadece ve sadece mazlum kardeşlerimize dua, zalim ve katil İsrail’e beddua edebiliyoruz.

Normal şartlarda hak haklınındır. Ancak öyle bir dünya düzeni içerisindeyiz ki, ne yazık ki hak güçlünün oluyor. Bu zalimane anlayış Doğu Türkistan’dan başlayıp, Kudüs’e kadar, daha düne kadar Karabağ’a kadar dünyanın her yerinde, nerede bir Müslüman ve nerede bir Türk varsa o mazlumlar inim inim inliyor.

Allah zalimleri ve onlara yardım edenleri kahreylesin ve perişan etsin. Doğu Türkistan’dan Filistin’e, Gazze’den dünyanın bütün mazlum milletlerine refah, felah ve huzur gelsin inşallah.
Bizler Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, önce ülkemiz anlayışıyla kurulmuş, ilkeli, kararlı, sorumlu ve ahlaklı bir sendikal hareketin öncülüğünü yapıyoruz. 

Milletimizin birliği, dirliği ve bütünlüğü için çaba sarf ediyoruz. Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının mutlu ve huzurlu olması çok önemlidir. Diyanet çalışanları din görevlileri olarak bizler, bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında, herkesin hocası olarak milletimize hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. 

Diyanet İşleri Başkanlığı önemli ve özel bir kurumdur. Zaman zaman özellikle, sosyal medyadan “Diyanet kapatılsın, ne işe yarıyor ki” gibi akla ziyan sözler kullanılabiliyor. Birileri bunu bilerek, birileri de bilmeyerek söylüyor, ama biz şunu biliyoruz ki; milletimizin çoğunluğu Diyanet’e, din görevlisine, hocasına sevgiyle, saygılı ve sahip çıkan bir anlayışı vardır. Diyanet bir taraftan toplumu din konusunda anlatma gibi görevi varken, bir taraftan da milletçe birlikteliği, bütünlüğü sağlamak görevimiz vardır. Bu toplumun öncüsü olan Diyanet çalışanlarının birlikteliği çok önemlidir.

Sendikal mücadelede kişiler nöbet değişikliği yapabilirler. Önemli olan kurumlarımızın doğru ve güçlü bir şekilde yaşamasının sağlanmasıdır. Hak arama davamıza katkı sağlayan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Esas olan, benden ziyade bir, beraber ve bütün olarak geleceğe kalıcı hizmetler yapabilmektir. Bu sebeple, Şube Başkanlarımız Latif Topuz’a, Tuygun Hoşnut’a ve Genel Merkezde bir dönem beriaber görev yaptığımız Mustafa Ünlü’ye, bugüne kadar emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize, temsilcilerimize ve üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepsinden ve hepinizden razı olsun. Yeni seçilecek yönetim kurulu üyelerine de üstün başarılar diliyor, aldıkları emaneti daha yukarılara taşımalarını bekliyorum.

Bizleri yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize de şükranlarımı arzediyorum. Genel kurulumuzun Çorum’a, Sendikamıza, Türkiye Kamu-Sen’imize ve sendikal mücadelemize kattı sunmasını diliyor, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Ardından emekli olan üyelerimize plaket takdim edildi.

Tek liste ile gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Genel Kurulda Türk Diyanet Vakıf-Sen Çorum Şubesi Yönetim Kurulu şöyle oluştu:

Metin Lale,
Muhammed Ceylan,
Muhammed Kurt,
Hüseyin Ayvalı,
Nihat Uysal,
Emre Genç,
Tuğrul Arslanargun.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder