HABER DETAYLARI

"BİRLİKTELİĞİN ADRESİ TÜRK DİYANET VAKIF-SEN"


Genel Başkanımız Nuri Ünal, Manisa programı kapsamında; Salihli İlçe Müftülüğü ve Selendi İlçe Müftülüğü’nü ziyaret etti. Ziyaretlerde Manisa Şube Başkanımız İbrahim Durgut, Şube Yönetim Kurulumuz ve İlçe temsilcilerimiz hazır bulundu.

Salihli İlçe Müftüsü Ali Çebi ve Selendi İlçe Müftüsü Ömer Bozkurt’u makamında ziyaret eden Genel Başkanımız Ünal, Sendikal faaliyetler ile ilgili bilgiler verdi. Güzide Kurumumuz Diyanet İşleri Başkanlığımıza hizmetlerinde başarılar diledi.

Müftülük personellerini de odalarında ziyaret ederek aylık mutad toplantılara katılan Genel Başkanımız, 3600 ek gösterge, Banka Promosyonları, İLİTAM, lojmanlar, amir-memur ilişkisi, sendikalar arası ilişkiler, MBSTS, hac ve umre görevlendirmeleri, 4/B sözleşmeli personelin durumu, vekil imam-hatip, müezzin-kayyım ve fahri öğreticilerin durumu ve güncel konular hakkında bilgiler verdi ve soruları yanıtladı.

Daha sonra Manisa Şubemiz ve Salihli Temsilciliğimizin istişare toplantısına katılan Ünal özetle şunları söyledi;

“Amacımız, ülkemize, çalışanlarımıza hizmettir. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarımızın huzurlu ve mutlu bir çalışma ortamını sağlamaktır. Bizlere emanet cennet vatan Türkiye’mizin kalkınmasına, ilerlemesine, birliğine ve dirliğine katkı sunmaktır. Niyetimiz hayırdır, akıbetimiz de Cenab-ı Hakk’ın izniyle hayrolacaktır.

Ülkemizin geleceği için; insanlarımızın birlik, beraberlik içerisinde, huzurlu, mutlu bir anlayışla kucaklaşması, birbirine güvenmesi ve inanması bizler için önemlidir. Unutulmaması gereken bu ülke bizim ve gidecek başka yerimiz yoktur. Şanlı ecdadımızdan emanet bu vatan topraklarını bizlerden sonra gelecek nesillere, emin bir şekilde taşımak hepimizin tarihi sorumluluğudur. Bunun aksine davrananlar vebalden kurtulamazlar.

Çalışanlarımızın görevde yükselmesi ve değerlendirilmesinde; adaletli bir şekilde, tecrübe, liyakat, bilgi ve birikimine önem verilmesi gereklidir. Hiç kimse çalışanları görüşünden, anlayışından ve sendikasından dolayı ötekileştiremez. 

Yaptığımız bu sendikal faaliyetleri ahlaklı bir şekilde yapmak bizim en önemli özelliğimizdir. İlkemiz önce ülkemiz anlayışı ile üreten, yol gösteren ve hak ettiğini de mutlaka alan bir sendikacılık yapmaktayız.

Kamu çalışanlarının gerçek sesi Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen çalışanlarımızın katkıları ve dualarıyla Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının tek ümididir” dedi.

#VarOlsunTürkDiyanetVakıfSen

#VarOlsunTürkiyeKamuSen
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder