HABER DETAYLARI

34. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ


TÜRK DİYANET VAKIF-SEN
34. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI
SONUÇ BİLDİRGESİ
(25 Temmuz 2023)

Türk Diyanet Vakıf-Sen 34. Başkanlar Kurulu Toplantısı, Genel Başkanımız Nuri Ünal’ın başkanlığında, Genel Başkan Yardımcılarımız, Şube Başkanlarımız ve İl Temsilcilerimizin katılımıyla 25 Temmuz 2023 Salı günü video interaktif ortamda gerçekleştirilmiştir.

Toplantı sonrasında, Sendikamızın görüşlerini içeren Türk Diyanet Vakıf-Sen 34. Başkanlar Kurulu Toplantısı Sonuç Bildirgesini Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının ve kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.

1-Sendikamızın 22. Kuruluş yıldönümünde, kurucu Genel Başkanımız merhum Tevfik Yüksel, teşkilatımızdan vefat eden bütün mensuplarımıza Yüce Allah’tan rahmet, emekli olanlara sağlık, huzur diliyoruz.

2-Kuruluşumuzu gerçekleştirdiğimiz 25.07.2001 tarihinden bugüne 22 yıldır, aynı ilke, ülkü ve amaçlar için, birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde, aynı inanç ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz.

3-2023 yılında da üye sayımız, geçen yıla göre 2013 artarak, 15 Mayıs 2023 tarihi itibariyle 18.544 olmuştur. Hedefimiz genel yetkiyi almaktır.

4-1 Ağustos 2023 tarihinde başlayarak bir ay sürecek 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri için Diyanet ve Vakıflar çalışanlarımızın talepleri hazırlanmış, Türkiye Kamu-Sen ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunulmuştur.

5-Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının özlük, sosyal, mali ve diğer haklarının geliştirilmesi, problemlerinin çözümü için Toplu Sözleşme sürecinde ve sonrasında da çalışmalar yapılacaktır.

6-Depremden etkilenen illerde görevli personelimizin hizmetlerinin aksamadan yapılabilmesi için, geciktirilmeden lojman yapımı sağlanmalıdır.

7-Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının hakkı olan, banka promosyon işlemleri, Sendikamızca yakından takip edilmekte, taraf olarak Anayasa Mahkemesi süreci devam etmektedir. Talebimiz, bankaların çalışanlarımıza karşı hizmet anlayışının doğru olması ve günün şartlarına göre promosyon miktarının ödenmesidir.

8-Türk Diyanet Vakıf-Sen; yurt içinde ve yurt dışında milli, manevi değerlerimize, özellikle yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim ve Sevgili Peygamberimiz’e (sav) yönelik hadsiz açıklama ve eylemlere karşı gerekli tepkiyi göstermeye devam edecektir.

9-Türk Diyanet Vakıf-Sen Başkanlar Kurulu olarak, 22. Yılımızda da Diyanet ve Vakıflar çalışanlarımızın güçlü sesi ve yüz akı olarak, ilkeli, kararlı, sorumlu ve ahlaklı sendikal hareketin öncülüğünü yapmaya devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.

Değerli üyelerimize, Diyanet ve Vakıflar çalışanlarımıza, emeklilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder