HABER DETAYLARI

ORDU İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.


Genel Başkanımız Nuri Ünal ve Genel Başkan Yardımcılarımız Ordu-Giresun Şubemizin düzenlemiş olduğu istişare toplantısına katıldı.

İstişare toplantısına; Genel Başkanımız Nuri Ünal ile birlikte Genel Başkan Yardımcılarımız Hakan Paş, Atila Ayhan, Ayhan Arabacı, Şemsettin Akça, Türkiye Kamu-Sen Ordu İl Temsilcisi Fatih Galender Zengin ve Diğer Sendikalarımızın Şube Başkanları, Sendikamız Ordu Şube Başkanı Mustafa Özdin, Sendikamız Trabzon Şube Başkanı Arif Gürsoy, Sendikamız Giresun İl Temsilcisi Hasan Ak, Sendikamız Gümüşhane İl Temsilcisi Köksal Sevim ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile ilçe temsilcilerimiz katıldılar.

Açılış konuşmasının ardından, Türkiye Kamu-Sen Ordu İl Temsilcimiz Fatih Galender Zengin’de selamla konuşması yaptı. Ardından Genel Başkanımız Nuri Ünal katılımcılara hitap etti.

Bizler sendika olarak; üyelerimizin ve bütün çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için varız. Bu hak mücadelesi, bu hakkı adaleti ve hukuku üstün kılma mücadelesi zor bir mücadeledir. Herkesin işi değildir. Zor kişilerin işidir. Hakkı tutup kaldırmak, hakkın yanında olmak, doğruyu savunmak gerçekten zordur. Ancak o zorluk kadar da onurludur, şereflidir. Gururla ve övünerek söylüyorum ki; büyük bir sevdanın adı olan Türkiye Kamu-Sen ve üye sendikalarla birlikte Türk Diyanet Vakıf-Sen’de görev yapanlara, emeği geçenlere selam olsun, saygılar olsun, Allah (cc) hepsinden razı olsun.

Yüce Allah’ın (cc); “İnsan için ancak çalıştığı vardır” buyruğu gereği, aynı şekilde Hz Ali (ra) Efendimizin “Çalışanlar, kötülük düşünmeye vakit bulamazlar  Çalışmayanlar ise, kendilerini kötülükten kurtaramazlar” sözünde olduğu gibi; bizler; adaletli, ölçülü bir sistem kurulana dek yılmadan, yorulmadan, usanmadan hep birlikte çalışacağız. Çünkü kamu çalışanlarının gerçek sesi Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen çalışanlarımızın katkıları ve dualarıyla Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının tek ümididir.

Geçtiğimiz süreçte; Diyanet çalışanlarının problemleri çözülememiş, çalışanlarımızın Kurumlarına olan güveni tesis edilememiştir. Her çalışanın gururla ben Diyanet personeliyim diyebileceği kurum mensubiyet şuuru geliştirilememiştir. Bunun oluşması için de; kurumu yönetenlerde bir çaba görülmemektedir. Senin benim adamım anlayışı bertaraf edilememiştir.

Ülkeyi ve kurumları idare edenlerin görevi, çalışma barışını ve huzurunu sağlamak, iş verimini ve üretimini geliştirmektir. Bu, çalışanları ötekileştirerek, ayırarak, ayrıştırarak, şunun bunun adamı diyerek sağlanamaz. Dost acı söyler, ancak bizler çalışanların, milletimizin ve ülkemizin geleceği için bunları söylemekle mükellefiz. Çünkü biz milletimizi ve Devletimizi karşılıksız seven insanlarız.

Çalışanlarımız arasında öncelikle kardeşlik, huzur, paylaşma, sevgi ve saygı tesis edilmelidir. Bunun yolu da adaletli ve hakkaniyetli bir yönetim anlayışı ile gerçekleşebilir. Ülkeyi ve kurumları idare edenler, çalışanlarına önce insan olarak değer verebilmelidirler. Kamu çalışanlarını kendilerine bir rakip değil, ülkemize ve insanlarımıza hizmet eden kişiler olduğunu unutmamalıdırlar.

Bizler, sendikal mücadelemizi; insan onuruna yaraşır bir hayat için, ailesiyle kimseye muhtaç olmayacak kadar bir ücret verilmesi için yapıyoruz.

Bizler, mutlu, huzurlu ve güvenli bir hayat istiyoruz. Bizler, adam kayırmacılığının son bulmasını istiyoruz.

Bizler, en şerefli varlık olarak yaratılan insanları şekline, görüşüne,  sendikasına göre değil, liyakat ve başarısına, becerisine göre değerlendirilmesini istiyoruz.

Bizler, geleceğimizi birilerinin tayin etmesini değil, kendi geleceğimize sahip çıkmak istiyoruz.

Bizler, hakça bir paylaşım, adil bir gelir dağılımı istiyoruz.

Sendikacılığı yani bu kutlu mücadeleyi bunun için yapıyoruz. Bu kutlu harekete destek veren, katkı sağlayan bütün üyelerimize kıymetli şahıslarınızda tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum.

İlçe temsilcilerimiz karşılaştıkları problemleri ve çözüm yolları ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder