HABER DETAYLARI

NURİ ÜNAL: DOĞU TÜRKİSTAN`DA MÜSLÜMAN TÜRKLER HALA ZULÜM ALTINDA


Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal’ın Çin zulmünün devam ettiği Doğu Türkistan ile ilgili açıklaması: “Doğu Türkistan’lı Müslüman Türk’lere yönelik zalimlikler bir an önce durdurulmalıdır.”

Zulüm nereden ve kime gelirse gelsin aynıdır. Çin’de yıllarca Müslüman Doğu Türkistan’lı kardeşlerimize yapılan akıl almaz eziyet ve işkenceler hız kesmeden devam etmektedir.

Çin yönetiminin, Doğu Türkistan’daki soydaşlarımızı İslami kimliklerini yok etmek, uzak tutmak veya kendilerince yeni bir anlayışı zorla kabul ettirmek için yapmadıkları kötülük kalmamıştır.

Çocukların ailelerden uzaklaştırılması, isimlerinin değiştirilmesi, sözde “eğitim kampları” adıyla oluşturdukları “zulüm ve vahşet kampları”nın yaygınlaştırılması haberleri gelmektedir.

Ne acıdır ki; İslam’ın en temel görevlerini bile yasaklayan, aileleri parçalayan ve yok eden Çin yönetimine dünyadan ses çıkmamaktadır.

Konu, Müslüman Doğu Türkistan’lı kardeşlerimiz olunca, sözde insan hakları savunucuları, medeni ülkeler kör, sağır ve dilsiz hale gelmişlerdir.

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, dünyanın neresinde ve kime yapılırsa yapılsın, insanlık onuruna aykırı davranışlara, vahşete, soykırıma ve barbarlığa karşı olduğumuzu bir kez daha yüksek sesle haykırıyoruz.

Özellikle de Çin yetkililerinin, Doğu Türkistan’lı Müslüman Türk’lere yönelik zalimliklerinin bir an önce durdurulmasını bekliyoruz.

Unutulmasın ki; zulümle hiçbir kişi, kuruluş ve devlet yaşayamaz. Mazlumların ahı ve masumların gözyaşı hem sebep olanları hem de sessiz olanları mutlaka yakar.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder