HABER DETAYLARI

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU`YU ZİYARET EDEREK İSTİŞAREDE BULUNDUK


Genel Başkanımız Önder Kahveci ve beraberindeki heyet İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti.

Bakan Soylu’yu ziyaret eden heyetimiz, gündemdeki konuları masaya yatırdı.  Haftalardır dile getirdiğimiz “Memur Paketi” hakkında detayları Sayın Bakan’a anlatan Genel Başkanımız Önder Kahveci, kamuda yaşanan sıkıntıların artarak devam ettiğine dikkat çekti.  Kahveci seçim dönemi vaatte bulunulan 3600 ek gösterge hususunda da bütün kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde adil bir düzenleme yapılmasını beklediklerini vurgulayarak, ”emekli olmak için bu düzenlemeyi bekleyen kamu çalışanları var. Emeklilikte bir nebze olsun rahat nefes almak için bekledikleri bu düzenlemeyle kamuda istihdam da açılmış olacak ve böylece işsizliğin düşmesine katkıda bulunulacaktır. Beklentimiz bütün çalışanları kapsayacak şekilde düzenlemenin çıkmasıdır” dedi.  

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Osman Eksert ise görüşmede kurum çalışanlarına yönelik çözüm önerilerinin olduğu bir dosyayı Bakan’a sundu. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İç İşleri Bakanı Soylu da kamu çalışanlarının mağdur edilmemesi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirterek heyetimize teşekkürlerini sundu. 
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder