HABER DETAYLARI

ENGELLERİ SAYGI VE SEVGİYLE AŞABİLİRİZ


Genel Başkanımız Nuri Ünal’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı:

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, öncelikle ülkemizde bulunan engelli vatandaşlarımıza ve dünyadaki bütün engelliler için hayırlı işler yapılmasına vesile olsun.

Yüce Allah insanı en şerefli varlık olarak yaratmıştır. Bazı insanlar doğuştan engelli olabileceği gibi sonradan da her insan engelli olabilir. Önemli olan engelli insanlarımızın, engellerini yok edebilmemizdir. Saygı, sevgi ve engelli kardeşlerimizin yerine kendimizi koyarak davranabilmemizdir.

Birey ve toplum olarak, özellikle de kurumların engellerin kaldırılmasında gerekli çalışmaları yapmaları önemlidir. Devletimizin sosyal devlet olma özelliği bunu gerektirir. Engeli yüzünden kimse dışlanmamalıdır. Unutulmaması gereken ise her insanımızın her an engelli olabileceği gerçeğidir.

Özellikle son zamanlarda engelli kardeşlerimiz, spor başta olmak üzere çeşitli alanlarda uluslararası yarışmalarda göğsümüzü kabartmışlardır. Fiziki veya diğer engellerin çalışmaya ve başarıya asla engel olmadığını bizlere göstermişlerdir. Bizlere bu gururu yaşatan bütün engelli kardeşlerimi tekrar kutluyorum. Yolları açık olsun.

Bu duygularla, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün sevgi, şefkat ve kucaklamayla engellerin zihinlerde de yok edilmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.  Engelli yakınlarına ve ailelerine kolaylıklar diliyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde engelli çalışanlarımız başta olmak üzere bütün engelli kardeşlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder