HABER DETAYLARI

TWİTTER ÇALIŞMAMIZLA GÜNDEMİ BELİRLEDİK


Geçtiğimiz günlerde #EkZamŞartOldu diyerek sosyal medyada gündemi belirleyen konfederasyonumuz bu kez ise #25Yetmez etiketiyle kamu görevlilerinin ve emeklilerin sesi oldu.

Dün akşam saat 20.00’de Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin ilk tweete #25Yetmez etiketiyle ile başlayan etkinliğimiz ilk dakikalarda Trend Topic (TT) listesine girdi.

Sabahın ilk saatlerine kadar birinci sıradaki yerini koruyan #25Yetmez etiketimize katılan kamu görevlileri ve emeklilerimiz attıkları tweetlerde,  açıklanan %25’lik oranın yükseltilmesini talep ettiler.

KAHVECİ: YAPILAN EK ZAM YETERSİZDİR

Türkiye Kamu-Sen’in düzenlediği etkinliği değerlendiren Genel Başkanımız Önder Kahveci;

“2023 Ocak-Haziran arası memur ve emekli maaş zam oranlarının %16,4’den %25’e yükseltildiği yönündeki açıklamanın ardından konfederasyon olarak Twitter’da gerçekleştirdiğimiz etkinlikle bu oranın yetersiz olduğunu ve yükseltilmesi gerektiğini belirttik. 

#25Yetmez etiketiyle başlattığımız bu çalışma daha ilk dakikalarda sosyal medya gündeminde zirveye yerleşirken, sabaha dek zirvedeki yerini korumuştur.

Beklentimiz ve talebimiz açıklanan bu oranın yükseltilmesi yönündedir. Açıklanan bu rakam % 122,93 olan yeniden değerleme oranı, asgari ücrete yapılan % 55’lik artış ve ekonomik gerçeklerle karşılaştırıldığında memurların beklentilerini karşılamaktan uzak kalmıştır. Yapılan ek zam yetersizdir. Ek olarak verilen zammın anlamlı hale gelmesi için enflasyon farkı hesabına dâhil edilmemesi gerekmektedir. 

Bu bağlamda, sıklıkla gündeme getirdiğimiz ek zam ve refah payı konusu tekrar değerlendirilmeli, memur ve emeklilerimizin 2022 yılındaki kayıplarını karşılamak, 2023 yılında alım güçlerini artırmak noktasında, ek zammın miktarı gözden geçirilmeli, memur ve emeklilerimizi rahatlatacak bir düzenleme yapılmalıdır.

Dün akşam gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğe destek veren tüm kamu çalışanları ile emeklilerimize ve vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder