HABER DETAYLARI

GENEL BAŞKAN ÜNAL: DİYANET VE ÇALIŞANLARI BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR


 

Genel Başkanımız Nuri Ünal, Genel Başkan Yardımcılarımız Hakan Paş, Atila Ayhan, Mustafa Ünlü ve Şemsettin Akça Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatı üyelerimiz ve personelimiz ile bir araya geldiler. Ayrıca Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştiren Muğla Şube Başkanımız Sefa Özcan, Şube Başkan Yardımcılarımız Ahmet Emin Eryılmaz, Yaşar Nuri Yarar, Sait Türk, Mehmet Abukan, İlyas Hammaloğlu ve Ali Kartal’da toplantıda hazır bulundular.

Ankara 1 Nolu Şubemizin ev sahipliğinde düzenlenen istişare toplantısında konuşan Şube Başkanımız Hamit Kahveci, göreve geldiklerinden itibaren Diyanet merkez teşkilatında yaptıkları çalışmaları anlattı. Diyanet merkez teşkilatında yetkili olmak için çalışmalara hız verdiklerini dile getirdi.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Ünal şunları söyledi; “25 Temmuz 2001 tarihinde kurulan gözbebeğimiz Türk Diyanet Vakıf-Sen, 18 yıldır amacından, ülküsünden ayrılmadan, ilkeli, kararlı, sorumlu ve ahlaklı bir sendikacılık yapmaktadır. Vefatının ondördüncü yılında rahmet, minnet ve şükranla andığımız Kurucu Genel Başkanımız Tevfik Yüksel beyin bizlere emanetini, emin bir şekilde geleceğe taşımanın gayreti içerisindeyiz.

Sendikamız için Diyanet merkez teşkilatı ayrı bir öneme haizdir. Çünkü, Sendikamızın kuruluşu da kurucularının çoğunluğu da Merkez teşkilatımızdadır. Bu sebeple Merkez teşkilatı çalışanlarımız ve üyelerimiz dün olduğu gibi bugün de yarın da Türk Diyanet Vakıf-Sen’e sahip çıkacaklardır. Bundan hiç şüphemiz yoktur.

Sendikamıza, kuruluşundan bugüne kadar emeği geçenlere ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Önemli olan ise dün, bugün ve yarın Türk Diyanet Vakıf-Sen bünyesinde olabilmektir. Kişiler değişebilir, esas olan Sendikamızın güçlü bir şekilde yarınlara götürülmesidir. Ben varsam iyi, yoksam kötü anlayışı asla kabul edilemez. Böyle anlayışta olanlar, en ücra köşede çeşitli zorluklara katlanarak üye olan ve üye bulan arkadaşlarımızın emeğini gasp etmiş olurlar. Bunu yapmak, kimsenin hakkı da haddi de değildir.

Türk Diyanet Vakıf-Sen, Türkiye Kamu-Sen’e üye olarak, milli, yerli, üreten, yol gösteren, gücünü üyesinden alarak, niyet hayır, akıbet hayır anlayışıyla yoluna yılmadan devam etmektedir.

Bizler kimsenin hakkını, hukukunu yok saymadık, saymayacağız. Kimsenin de üyelerimizin haklarını yok etmesine asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. İki tane fazla üye yapmak uğruna, insani, vicdani ve ahlaki değerlerimizden asla taviz vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz.

Bizim için; Devletimizin birliği, dirliği, bütünlüğü, milletimizin huzuru, istiklal ve istikbalimizin sembolü ay yıldızlı al bayrağımızın nazlı nazlı dalgalanması, ezanımızın beş vakit minarelerden okunması asla ve asla tartışma konusu olamaz. Aynı şekilde, 3 Mart 1924 tarihinde kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı’mız çok önemlidir. Kurumumuzun yıpratılmasına asla müsaade etmeyiz. 

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak hep söylediğimiz gibi, bütün atama, nakil ve görevde yükselmelerde ehliyet, liyakat, bilgi, kıdem gibi değerler dikkate alınmalıdır. Sadakat ise sadece ve sadece büyük Türk Devletine olmalıdır. Milletimize hizmet etme anlayışı esas olmalıdır. Hak edenin, hak ettiği yere kendi hakkı ile gelebileceği bir sistemin oluşturulması önceliğimizdir.

ETKİLİ olan Sendikamızın, Diyanet merkezde başlayarak Türkiye’de YETKİLİ olma zamanı gelmiştir. İnşaallah sizlerin destekleri ile bunu başaracağız. Toplantımıza katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder