HABER DETAYLARI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN


Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal’ın
“30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü” mesajı

“Maziye sor ecdadımı söyler sana kimdi,
Bir bitmez ufuktum, küre vaktiyle benimdi.”

                                                          (M.Cemal Kuntay)


Şanlı tarihimizde, Ağustos ayı zaferler ayı olarak yerini almış, Malazgirt’ten başlayan kutlu yürüyüş Dumlupınar’la taçlanmıştır.

Milli bayramlarımız, bizler için gurur ve onur kaynağı olduğu kadar, gelecek nesillerin dünden aldıkları ilhamla, daha büyük işler yapmasına vesile olacak özel günlerdir.

“Sevgi ile tutuşursak el ele,

Huzurlar yaşarız çekmeyiz çile,

Her türlü varlığı, nimeti ile,

Bu vatan, bu millet, bu bayrak bizim”. (Aşık Şeref Taşlıova)

 

Yüce Allah, birlik içinde olanlara yardım eder ve şairin de dediği gibi, el ele, gönül gönüle verdiğimiz zaman, en zor şartlarda bile zafere ulaşılır.

“Ey sevgili istiklâl, ey güzel Dumlupınar!

Elbet yiğit olanlar lâyık böyle toprağa;

Selam şanlı orduya, selam şanlı bayrağa,

Selam istiklâl için çarpışana, ölene,

Selam toprağa düşüp ölürken de gülene…” (Osman Attila)

Küresel güçlerin, emperyalist anlayışlarıyla ülkemiz üzerinde oynadıkları her oyun mutlaka bozulmalıdır. Türk milleti; vatanı, devleti, dini ve bütün mukaddesatı için gözünü kırpmadan toprağın kara bağrına seve seve girmekten geri kalmamıştır ve kalmayacaktır. İstiklal ve istikbalinden, hür yaşamaktan asla taviz vermeyecektir. Bunu her daim göstermiştir ve göstermeye de hazırdır.

Anadolu’yu, 26 Ağustos 1071 tarihinde Sultan Alparslan Malazgirt’te Türk yurdu haline getirmiş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da ebedi olarak Türk yurdu kalacağını perçinlemiştir. Tarihin tozlu sayfalarına da silinmez bir şekilde altın harflerle kazınarak, bütün dünyaya ve insanlığa ilan edilmiştir.

30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın 97. yıldönümünde; bütün mazlum milletlerin, özellikle de Doğu Türkistan’dan Arakan’a, Filistin’e kadar, Türk ve Müslüman coğrafyalarında gözyaşlarının son bulmasını, huzurun hakim olmasını, en şerefli varlık olan insanın, onurla, şerefle ve esenlik içerisinde hayat sürmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Güzel vatanımız Türkiye’mizi bizlere emanet eden, Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mübarek kanlarıyla canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder