HABER DETAYLARI

MALAZGİRT ZAFERİ`MİZİN 948.YILI KUTLU OLSUN


Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal’ın
“Malazgirt Zaferi’nin 948. Yıldönümü” 
münasebetiyle yayınladığı mesaj


BİN YILLIK MİRASIMIZ 
KUTLU VATANIMIZ TÜRKİYE’MİZ

 948 yıl önce, ceddimiz cennet mekan Sultan Alparslan, halisane niyetiyle 26 Ağustos 1071 Cuma günü cenge başlamıştı.

Niyeti Yüce Allah’ın rızasını kazanmaktı. Anadolu topraklarını ebediyen Türk’e vatan olarak bırakmaktı. Sultan Alparslan’ın duası kabul oldu ve Allah’ın izni ile mühür kalıcı olarak vurulmuş oldu.

Malazgirt’te Sultan Alparslan ile başlayan bu fetih tarihe altın harflerle ve silinmemek üzere kaydedilmiş oldu.

Bin yıllık ruh aynı heyecan ve anlayışla bugün de devam etmektedir. İnancımız odur ki yarın da devam edecektir.

948 yıldır her türlü iç ve dış hainliklere karşı duruşumuzun altında yatan gerçek; “Ya Rabbi! Seni kendime vekil yapıyor; azametin karşısında yüzümü yere sürüyor ve senin uğrunda savaşıyorum. Ya Rabbi! Niyetim halistir; bana yardım et; sözlerimde hilaf varsa beni kahret!” diye dua eden Sultan Alparslan’ın anlayışıdır.

Milletçe bir, beraber ve bütün olduğumuz sürece, ecdadımızın emaneti olan bu cennet vatanımızda, huzurlu, mutlu ve müreffeh bir hayat sürebiliriz. Gelecek nesillere de daha yaşanabilir bir ülke bırakmış oluruz. Sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz. Aksi davranış hiçbirimizi vebalden kurtarmaz.

Şanlı Malazgirt zaferinin 948. yılında cennet mekan Sultan Alparslan başta olmak üzere, bütün askerlerini, manevi önderlerini ve yardım edenlerini saygı, minnet ve şükranla anıyor, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

Kutlu vatanımızı bizlere emanet eden bütün şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet, Peygamber Efendimizle birlikte olsunlar.

Türk Devleti ebediyen yaşasın.

 
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder