HABER DETAYLARI

DİYANET ÇALIŞANLARINA İLİTAM PROGRAMINA GEÇİŞTE KONTENJAN OLMAMALI


(İLİTAM) İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Bilindiği gibi 18 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “ilahiyat önlisans programından mezun olanlara ilahiyat fakültesi ve aynı programı uygulayan fakültelerde, eşdeğer alanlarda lisans tamamlama eğitimi yaptırılır. Bu eğitimin usul ve esasları ile her yıl tahsis edilecek kontenjanlar Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenir” hükmü getirilmiştir.

Bu itibarla, YÖK 24.06.2019 tarih ve E.44719 sayılı yazısı ile 18.05.2018 tarihinden önce ilahiyat önlisas programından mezun olan ve 2019 İlahiyat Lisans Tamamlama Programına başvuracak Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin bilgilerini istemiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı’da 26.06.2019 tarih ve E.308788 sayılı yazısı ile tüm personelin İKYS programındaki eğitim bilgilerini gözden geçirmelerini istemiştir.

YÖK bu verilere göre 2019 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı personeli ile ilgili kontenjanının açıklayacaktır.

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak beklentimiz; her zaman dile getirdiğimiz gibi, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarımızdan ilahiyat önlisans mezunlarından talep edenlerin tamamının kontenjan sınırlaması olmadan İLİTAM programına alınmasıdır.

Konu ile ilgili gerekli girişimlerimiz dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir.

Çalışanlarımıza saygıyla duyurulur.

TÜRK DİYANET VAKIF-SEN
GENEL MERKEZİ

 
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUMLAR

  1. Muazzez Güde 22.09.2019

    Ben bize verilen bu haktan vazgeçilmezini istemiyorumvaz gecildiginde adaletsizlik oldugunu dusunuyorum

  1. ÖMÜR ZENGİN 18.07.2019

    Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı gibi kontenjansız. Bir veya iki defaya mahsus bu sistem yapılmalı ve kaldırılmalı uzatılmamalı. Çünkü daha önceden üniversitelerdeki bazı sıkıntılar ve ilahiyat fakülte kontenjanların az olması nedeniyle lisansını tamamlayamayanlara imkan verilmeli

1

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder