HABER DETAYLARI

GENEL BAŞKANIMIZ KAYSERİ`DE


 

Genel Başkanımız Nuri Ünal ve Genel Başkan Yardımcımız Atila Ayhan Kayseri’de Şubemizle istişare toplantısı yaptı.

Genel Başkan Nuri Ünal, istişare toplantısından önce basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında Türkiye Kamu-Sen Kayseri il Temsilcimiz Kamil Ünal’da hazır bulundu.

Ünal açıklamasında özetle; “1 Ağustos 2019 tarihinde başlayacak olan ve 2020-2021 yıllarını kapsayacak toplu sözleşme görüşmeleri öncesi Türkiye Kamu-Sen ve  Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak hazırlıklarımızı tamamladıklarını belirterek “Kamu çalışanlarımızın bir ay boyunca kimseye muhtaç olmadan yaşayabilecekleri bir ücretin alınması noktasında taleplerimizi 4688 sayılı yasanın verdiği yetkiyle gündeme getireceğiz” dedi.

“Kamu çalışanlarının hak ve menfaatini korumak, kollamak ve yeni haklar elde etmek için mücadele ediyoruz. Bizler için önemli olan kamu çalışanlarının atama nakillerinde, görev değişikliklerinde ve özellikle üst düzey atamalarında birilerine aracı olmak değil. Bizim bir sloganımız vardır, Hak edenin hak ettiği yere kendi hakkıyla, kendi bilgi ve becerisiyle gelebileceği bir sistemin oluşmasıdır. Yani Kamu çalışanlarının sendikaların kapısına, siyasetçilerin kapısına veya hatırlı kişilerin kapısına gitmeden kendilerinin bilgisiyle bir yerlere gelmesini sağlamaktır. Toplu sözleşme görüşmelerinde bu talebimiz de bizlerin olmazsa olmazıdır. Aynı şekilde mobing uygulamalarından, sendikal baskıdan bir an önce kurum idarecilerinin vazgeçmesi bu toplu sözleşme maddeleri konularından biridir. Bizler Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak yetkili sendikalar olmasak da Diyanet İşleri Başkanlığında hem de Vakıflar Genel Müdürlüğünde ve bütün kurumlarımızda etkili bir sendikayız. Etkili bir konfederasyonuz. Bugün 420 bini bulan ve hiçbir baskıya aldırmayan üye olmuş arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Şundan herkes ve özellikle de kamu çalışanları emin olsun ki Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen olduğu sürece hiçbir endişeye kapılmanıza gerek yok diyorum.“

Kayseri Şube İstişare Toplantımıza Kayseri Eski Şube Başkanımız Adem Çavuşoğulları, Kayseri Şube Başkanımız Gürhan Terlemez, Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü Temsilcimiz Seyfettin Yüksel, Yönetim kurulu üyelerimiz ve ilçe temsilcilerimiz katıldı.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder