HABER DETAYLARI

DİN GÖREVLİLERİMİZ İSTİKLAL VE İSTİKBALİMİZİN YILMAZ SAVUNUCULARIDIR


Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri ÜNAL’ın
Gaziantep-Şahinbey ilçesinde Bir Görevlinin Sözleri İle İlgili
Basın Açıklaması:

 

Diyanet İşleri Başkanlığımız 95 yıl önce 3 Mart 1924 tarihinde Devletimizin de kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur.

Anayasa’mızın 136. maddesinde ifade edildiği gibi Diyanet İşleri Başkanlığı; “laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasi görüş ve düşüncelerin dışında kalarak, milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinmiş ve toplumu din konusunda aydınlatmak gibi önemli bir görev” üstlenmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı; “İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütür, din konusunda toplumu aydınlatır ve ibadet yerlerini yönetir.” Bu önemli görevlerini de yurtiçi ve yurtdışında yaklaşık 140 bin personeli ile yürütmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları, çoğu yerde olumsuz şartlara rağmen, büyük bir özveri ile zaman gözetmeksizin fedakârca görevlerini yerine getirmektedirler.

Diyanet çalışanları; ilk Diyanet İşleri Reisimiz olan merhum Mehmed Rifat Börekçi hocamızdan bugüne kadar, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kuruluşundan itibaren, milli kurtuluş mücadelemizden başlayarak, istiklal ve istikbalimiz için 15 Temmuz’da da görüldüğü gibi hep önderlik ve öncülük yapmışlardır ve yapmaya da devam etmektedirler.

Milletimize canla başla hizmet ederken, 140 bin kişi içerisinden zaman zaman yanlış beyanlarda bulunan, sözleri ve davranışları çarpıtılan veya farklı algılamalara sebep olabilecek kişiler çıkabilir. Hangi görevde olursa olsun, yanlış söz ve davranışta bulunanlar veya olumsuzluk içerisinde olanlarla ilgili gerekli idari ve adli soruşturmalar yapılmaktadır.

Ramazan Bayramının ilk gününde; Gaziantep - Şahinbey ilçemizde bir görevlinin sosyal medyaya yansıdığı şekliyle, şanlı tarihimiz ile ilgili dayanaktan yoksun, yakışıksız ve sadece kendisini bağlayan ifadelerini asla kabul edemeyiz. Zaten, Gaziantep Valiliği de görevli ile ilgili gerekli soruşturmanın başlatıldığını açıklamıştır.   

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak; bir kişinin yanlış sözü üzerinden, topluma önderlik, öncülük yapan, örnek olan din görevlilerine ve Diyanet camiasına karşı, birilerince fırsattan istifade olarak düşmanca bir tavır takınılmasının doğru olmayacağını da hatırlatmak istiyoruz. 

Şanlı tarihimizin her safhasında, aziz şehitlerimizin mübarek kanlarıyla vatan yaptıkları bu toprakları ve sonsuza dek yaşayacak Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Yüce Allah hepsinden razı olsun.

Unutulmasın ki;
DİN GÖREVLİLERİMİZ ŞANLI MİLLİ MÜCADELEMİZİN DE,
İSTİKLAL VE İSTİKBALİMİZİN DE YILMAZ SAVUNUCULARIDIR.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder