HABER DETAYLARI

GENEL BAŞKANIMIZ NURİ ÜNAL KEÇİÖREN TOPLANTISINA KATILDI


GENEL BAŞKANIMIZ NURİ ÜNAL KEÇİÖREN TOPLANTISINA KATILDI

Genel Başkanımız Nuri Ünal, Ankara-Keçiören Müftülüğü aylık toplantısına katıldı.

Genel Başkan Ünal'a Ankara 3 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Aziz Karagöz ve Keçiören ilçe temsilcilerimiz eşlik ettiler.

Keçiören İlçe Müftüsü Mehmet Şahin ve müftülük personelinin katıldığı toplantıda konuşma yapan Ünal özetle şunları söyledi; “Sendika olarak, ilkeli, kararlı ve ahlaklı bir sendikacılık yapmaktayız. Diyanet İşleri Başkanlığı ve çalışanlarının her alanda en üst seviyeye çıkması için mücadele ediyoruz. 3600 ek gösterge bir an önce ve adaletli bir şekilde bütün çalışanları kapsayan bir şekilde çıkarılmalıdır. Bunun için çalışmamızı yaparak Kanun teklifi verilmesini sağladık. Bütün görevlilerimiz MBSTS olmadan hacca ve umreye görev süresince en az bir kere gidebilmelidir. Lojmanı olmayan camilerimize TOKİ eliyle lojmanlar yapılmalıdır. Bunun için yazışmalarımızı yaptık ve takip ediyoruz.

Her görevlimizin hak ettiği yere kendi hakkı, bilgisi, liyakati ve ehliyeti ile gelebileceği bir sistemin oluşmasını istiyoruz. Şunun adamı, şu sendikanın üyesi, memleketi şurası veya şu siyasi görüştedir anlayışı yok edilmelidir. Diyanet gibi güzide bir kurumun personeli olmamız yeterlidir. Bir, beraber ve bütün olmak durumundayız. Din görevlileri bu toplumun önder, öncü ve örnek insanlarıdır.

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak; Devletimizin birliği dirliği, milletimizin bütünlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın her alanda örnek kurum olması bizim de önceliğimizdir.”
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder