HABER DETAYLARI

ANTALYA İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.


Genel Başkan Yardımcımız Nadir Baylar Antalya Şubemiz ve Alanya Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu istişare toplantısına katıldı.

İstişare toplantısına; Genel Başkan Yardımcımız Nadir Baylar ile birlikte Alanya İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Alanya Müftülüğü Şube Müdürleri, Sendikamız Antalya Şube Başkanı Nuray Kaplan ve Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz ile ilçe temsilcilerimiz katıldılar.

Açılış konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcımız Nadir Baylar katılımcılara hitap etti.

“Bizler sendika olarak; üyelerimizin ve bütün çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için varız. Bu hak mücadelesi, bu hakkı adaleti ve hukuku üstün kılma mücadelesi zor bir mücadeledir. Herkesin işi değildir. Zor kişilerin işidir. Hakkı tutup kaldırmak, hakkın yanında olmak, doğruyu savunmak gerçekten zordur. Ancak o zorluk kadar da onurludur, şereflidir. Gururla ve övünerek söylüyorum ki; büyük bir sevdanın adı olan Türkiye Kamu-Sen ve üye sendikalarla birlikte Türk Diyanet Vakıf-Sen’de görev yapanlara, emeği geçenlere selam olsun, saygılar olsun, Allah (cc) hepsinden razı olsun.

Yüce Allah’ın (cc); “İnsan için ancak çalıştığı vardır” buyruğu gereği, aynı şekilde Hz Ali (ra) Efendimizin “Çalışanlar, kötülük düşünmeye vakit bulamazlar Çalışmayanlar ise, kendilerini kötülükten kurtaramazlar” sözünde olduğu gibi; bizler; adaletli, ölçülü bir sistem kurulana dek yılmadan, yorulmadan, usanmadan hep birlikte çalışacağız. Çünkü kamu çalışanlarının gerçek sesi Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen çalışanlarımızın katkıları ve dualarıyla Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının tek ümididir.

Geçtiğimiz süreçte; Diyanet çalışanlarının problemleri çözülememiş, çalışanlarımızın Kurumlarına olan güveni tesis edilememiştir. Her çalışanın gururla ben Diyanet personeliyim diyebileceği kurum mensubiyet şuuru geliştirilememiştir. Bunun oluşması için de kurumu yönetenlerde bir çaba görülmemektedir. Senin benim adamım anlayışı bertaraf edilememiştir.

Çalışanlarımız arasında öncelikle kardeşlik, huzur, paylaşma, sevgi ve saygı tesis edilmelidir. Bunun yolu da adaletli ve hakkaniyetli bir yönetim anlayışı ile gerçekleşebilir. Ülkeyi ve kurumları idare edenler, çalışanlarına önce insan olarak değer verebilmelidirler. Kamu çalışanlarını kendilerine bir rakip değil, ülkemize ve insanlarımıza hizmet eden kişiler olduğunu unutmamalıdırlar.

Sendikacılığı yani bu kutlu mücadeleyi bunun için yapıyoruz. Bu kutlu harekete destek veren, katkı sağlayan bütün üyelerimize kıymetli şahıslarınızda tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum.”

Daha sonra ilçe temsilcilerimiz karşılaştıkları problemleri ve çözüm yolları ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder