HABER DETAYLARI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KADİR ŞAHİN İSTANBUL`DA.


Genel Başkan Yardımcımız Kadir Şahin, İstanbul programı kapsamında İstanbul Valiliği, Beykoz İlçe Müftülüğü ve İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. 

İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih Çiçekli ve Beykoz İlçe Müftüsü Sayın Ali Efe'yi makamlarında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi. Diyanet ve Vakıflar çalışanlarımızın görüş, öneri ve sorunlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretlerde Genel Başkan Yardımcımıza, Türk Diyanet Vakıf-Sen, İstanbul-1 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Rifat Kaya ve Vakıflar Şube Başkan Yardımcımız Şefik Çalışıcı eşlik etti.

Ziyaretlerin ardından Genel Başkan Yardımcımız Kadir Şahin, Beykoz İlçe Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu istişare toplantısına katıldı.

Toplantıya Genel Başkanımız Nuri Ünal, Telekonferans yöntemi ile bağlanarak güncel konular hakkında bilgiler verdi.

İstişare toplantısına; Genel Başkan Yardımcımız Kadir Şahin ile birlikte İstanbul-1 Nolu Şube Başkan Yardımcılarımız Rifat Kaya, Hüseyin Bor, Muharrem Esir, Beykoz İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Muhammed Ali Şahin, Beykoz İlçe Müftülüğü Şefi Medet Anahtar, Beykoz İlçe Temsilcilerimiz Mücahid Çaylı, Halit Öksüz, Halim Fil, Göksu Kur'an Kursu Müdürü Güngör Aykut, Elmalı Kur'an Kursu Müdürü Hulusi Işıldak, Kadın Kolları Temsilcilerimiz ve Üyelerimiz katıldılar.

Şube Başkan Yardımcımız Rifat Kaya'nın açılış konuşmasının ardından söz alan Şahin; "Amacımız, ülkemize,  çalışanlarımıza hizmettir. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarımızın huzurlu ve mutlu bir çalışma ortamını sağlamaktır. Bizlere emanet cennet vatan Türkiye’mizin kalkınmasına, ilerlemesine, birliğine ve dirliğine katkı sunmaktır. Niyetimiz hayırdır, akıbetimiz de Cenab-ı Hakk’ın izniyle hayrolacaktır.

Ülkemizin geleceği için; insanlarımızın birlik, beraberlik içerisinde, huzurlu, mutlu bir anlayışla kucaklaşması, birbirine güvenmesi ve inanması bizler için önemlidir. Unutulmaması gereken bu ülke bizim ve gidecek başka yerimiz yoktur. Şanlı ecdadımızdan emanet bu vatan topraklarını bizlerden sonra gelecek nesillere, emin bir şekilde taşımak hepimizin tarihi sorumluluğudur. Bunun aksine davrananlar vebalden kurtulamazlar.

Çalışanlarımızın görevde yükselmesi ve değerlendirilmesinde; adaletli bir şekilde, tecrübe, liyakat, bilgi ve birikimine önem verilmesi gereklidir. Hiç kimse çalışanları görüşünden, anlayışından ve sendikasından dolayı ötekileştiremez. 
 
Yaptığımız bu sendikal faaliyetleri ahlaklı bir şekilde yapmak bizim en önemli özelliğimizdir. İlkemiz önce ülkemiz anlayışı ile üreten, yol gösteren ve hak ettiğini de mutlaka alan bir sendikacılık yapmaktayız.

Çalışanlarımızın kendi bilgileri, becerileri ve liyakatleri sayesinde, hak ettikleri yere kendi haklarıyla gelmesini sağlayacak bir sistemin oluşmasına katkı sağlamak istiyoruz.

Yani, hiçbir çalışanımız işinin olması için siyasetçilerin, hatırlı kişilerin, sendikaların veya başka unsurların kapılarında beklememelidir. Bu insanlık onuruna da aykırıdır. En şerefli varlık olan insanın, başka birinin karşısında ezilmesine asla müsaade edilmemelidir. Sendikacılığımızın ana temeli ve bizleri diğer sendikalardan ayıran en önemli özellik te bu anlayıştır. Çünkü biz çalışanlarımızı bizlere bir emanet görüyoruz. Emanete emin bir şekilde davranıyoruz. Emanete ihanet etmiyoruz. 

Kamu çalışanlarının gerçek sesi Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen çalışanlarımızın katkıları ve dualarıyla Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının tek ümididir. 

Bizler, sendikal mücadelemizi; insan onuruna yaraşır bir hayat için, ailesiyle kimseye muhtaç olmayacak kadar bir ücret verilmesi için yapıyoruz. Bizler, mutlu, huzurlu ve güvenli bir hayat istiyoruz. Bizler, adam kayırmacılığının son bulmasını istiyoruz. Bizler, en şerefli varlık olarak yaratılan insanları şekline, görüşüne,  sendikasına göre değil, liyakat ve başarısına, becerisine göre değerlendirilmesini istiyoruz. Bizler, geleceğimizi birilerinin tayin etmesini değil, kendi geleceğimize sahip çıkmak istiyoruz.  Bizler, hakça bir paylaşım, adil bir gelir dağılımı istiyoruz. Sendikacılığı yani bu kutlu mücadeleyi bunun için yapıyoruz. Bu kutlu harekete destek veren, katkı sağlayan bütün üyelerimize kıymetli şahıslarınızda tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum" dedi.

İlçe temsilcilerimiz karşılaştıkları problemleri ve çözüm yolları ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder