HABER DETAYLARI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN


23 Nisan 1920 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde millet iradesinin kararlılığıyla kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Hür yaşamaktan asla ödün vermeyen Türk milleti, her zaman ve şartta sarsılmaz imanıyla, kararlı duruşuyla kendisine bir çıkar yol bulabilmiştir. Bununla da bütün mazlum milletlere örnek olmuştur.

23 Nisan 1920’de de bütün dünyaya Türkiye Büyük Millet Meclisini açarak, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu gür bir sesle ilan edilmiştir. Ankara Hacı Bayram Camiinden dualarla başlayan bu kutlu yürüyüş, bu eşsiz mücadele sonucunda Gazi Meclis unvanını almış ve 15 Temmuz 2016’da Gazilik unvanını yinelemiştir.

23 Nisan aynı zamanda, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın bayram günüdür. Çocuklar yarınlarımız, geleceğimizin teminatıdır. Çocuklarımızın her alanda, bedenen ve ruhen sağlıklı, bilgili ve ahlaklı yetişmeleri için gerekli her türlü önlem alınmalı, ona göre eğitim verilmelidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından sadece Türk çocuklarına değil, bütün dünya çocuklarına hediye edilmiş bir bayramdır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, geleceğimizin teminatı ülkemizin çocukları başta olmak üzere, dünyadaki çocukların, özellikle de Doğu Türkistan’dan Suriye’ye, Filistin’e kadar bütün çocukların geleceklerinden emin olarak sağlıklı, huzurlu bir şekilde çocukluklarının yaşaması dileğiyle kutlu olsun.

Bu duygularla, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yılını, geleceğimizin teminatı göz aydınlığımız çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı ve Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder