TÜRK DİYANET VAKIF-SEN WEB-TV HABER

NURİ ÜNAL - DİYANET KURULUŞ BA...


GENEL BAŞKANIMIZ DİYANET`İN 95. KURULUŞ YILINI KASTAMONU`DA KUTLADI

Hafta sonunda çeşitli programlara katılmak üzere Kastamonu’da bulunan Genel Başkanımız Nuri Ünal; Cumartesi akşam Kastamonu Şubemizde üyelerimizle geç vakitlere kadar istişarede bulundu. Akşam istişareye Kastamonu’nun emektarı ilk şube başkanımız İsmail Sevinç’te katıldı. Pazar günü sabahtan, vefatının 30. yıl dönümünde Mehmet Feyzi Efendiyi anma programına katılan Ünal, üyelerimiz ve çalışanlarımız ile istişarelerde bulundu. Diyanet Kastamonu Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Başarılar diledi.

Genel Başkan Ünal; Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 95. kuruluş yılı münasebetiyle Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi'nde basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında; “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 3 Mart 1924 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulduğunu, toplumu din konusunda aydınlatmak gibi önemli bir görev icra eden anayasal bir kurum olduğunu belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, bütün siyasi görüş ve düşüncelerin dışında kalarak, milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edindiğini ifade etti. Ünal, “İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetme görevi Diyanet İşleri Başkanlığına verilmiştir. Kuruluşunun 95. yılını kutlayarak, "Sonsuza dek hayırlı hizmetlerde öncü olmasını diliyoruz." ifadesinde bulundu.

Genel Başkan Ünal’a Türkiye Kamu-Sen Kastamonu İl Temsilcimiz Nedim Afacan, Genel Başkan Yardımcımız Osman Barışoğlu, Sendikalarımızın temsilcileri, Kastamonu Şube Başkanımız Sadık Aktaş, yönetimi ve üyelerimiz eşlik ettiler.Haber Grubu: WebTV HABERLER


DİĞER HABERLER