KAMU-SEN HABER DETAYLAR

BAŞKANLAR KURULUMUZ KKTC CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR`I ZİYARET ETTİ


Temas ve incelemelerde bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Türkiye Kamu-Sen Yönetim Kurulumuz Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüştü.

ÖNDER KAHVECİ: TÜRK MİLLETİ KIBRIS DAVASINDAN ASLA TAVİZ VERMEYECEKTİR

Genel Başkanımız Önder Kahveci ziyarette, “Türkiye Kamu-Sen heyeti olarak yavru vatanımız Kuzey Kıbrıs’ta olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Güler yüzü ve tüm samimiyetiyle bizleri ağırlayan sayın Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’a da heyetimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. 

Geride bıraktığımız hafta sonu gerçekleştirdiğimiz 7. Olağan Genel Kurulumuzun hemen ardından ilk yönetim kurulu toplantımızı geleneğimiz üzere Kuzey Kıbrıs’ta yaptık. Kıbrıs meselesi bizim milli davamızdır. Türk milletinin asla taviz vermeyeceği bu davada geri adım atmamız, Kıbrıs Türkünü yalnız bırakmamız mümkün değildir. 

Anavatan Türkiye yavru vatanına her şart altında desteğini sürdürecektir. Doğu Akdeniz’e sınırı dahi olmayan farklı devletlerin  bu coğrafyada var olma çabası sürerken bu topraklara bizim kayıtsız kalmamızı kimse beklememelidir.  

Yüzyıllardan beridir Türk varlığının egemen olduğu bu topraklar için kan akıtan, adadaki Türk varlığı üzerine kirli ve sinsi plan yapanlara 1974 yılının 20 Temmuz gününü hatırlatmak isterim. 

Türk milleti milli davasına ilelebet sahip çıkacaktır. Bilinmelidir ki, Türk milleti Kuzey Kıbrıs’ın varlığı için üzerine düşen görevi daima yerine getirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar bizleri güler yüzleri ile ağırlayan Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm yetkililere ve Kıbrıs Türk halkına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR: KAMU-SEN ÇALIŞMA HAYATI VE MİLLİ KONULARDAKİ HASSASİYETİYLE ÖRNEK BİR KONFEDERASYONDUR

“Bugün bu güzel adamızda sizleri ağırlamak bizim için şereftir” diyen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Türkiye Kamu-Sen hepimizin bildiği üzere hem çalışma hayatında hem de milli konularda ki hassasiyetiyle örnek bir konfederasyondur.” dedi. Tatar, Öncelikle gerçekleştirdiğiniz 7. Olağan Genel Kurulun hayırlı olmasını diliyorum. Görev alan siz değerli Genel Başkanları tebrik ediyorum. Türkiye Kamu-Sen hepimizin bildiği üzere hem çalışma hayatında hem de milli konularda ki hassasiyetiyle örnek bir konfederasyondur. Kuruluş ilkesini Türkiye ve Türk milletinin bölünmez bütünlüğü olarak benimseyen Türkiye Kamu-Sen sendikacılıkla vatan sevgisini sentezleyen, milli bilinci çok yüksek bir konfederasyon olma özelliğini taşımaktadır. 

Bugün bu güzel adamızda sizleri ağırlamak bizim için şereftir. İlk Yönetim Kurulu toplantınızı burada  gerçekleştirmiş olmanız tüm dünyaya verilecek en güzel mesajlardan birisidir. Şunu herkes bilmelidir ki, anavatan yavru vatandan ayrılmaz ayrılamaz. Türkiye Kamu-Sen bu hassasiyeti bugün dostta düşmana bir kez daha ilan etmiştir. Anavatanımızın bizlere verdiği destek ile bölgede dimdik ayaktayız. Kilometrelerce öteden gelip Doğu Akdeniz’de söz sahibi olmak isteyenlere inat Türkiye Cumhuriyeti kararlığını ortaya koymuş ve tüm oyunları bozmuştur. Ben tüm Kıbrıs Türk halkı adına Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve yönetim kurulu üyelerine adamıza hoş geldiniz diyor, sizleri burada görmekten duyduğum memnuniyeti bir kez daha ifade ediyorum” dedi. 
Haber Grubu: SPOT HABERLER
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder