12.05
2018

SABRIN VE SEVGİNİN ADI ANNELERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN

Türk Diyanet Vakıf-Sen tarafından Sendikamızdan Haberler kategorisine eklenmiştir.Anneler Günü dolayısıyla yazılı açıklama yapan Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri ÜNAL, “ayaklarının altında cennet tarif edilen, karşı gelindiğinde büyük bir günah olduğu bildirilen annelerimizin gününü kutluyorum” dedi.

Ünal açıklamasında, “Yüce Allah kendisine ibadetten sonra ikinci derecede anne ve babaya iyilik yapılmasını emretmiş ve şöyle buyurmuştur: "Rabbin sadece kendisine ibadet etmenizi, anne-babanıza da iyi davranmanızı kesin bir şekilde emretti. Onlardan biri veya her ikisi sizin yanınızda yaşlanırsa kendilerine "öf" bile deme; onları azarlama ikisine de güzel söz söyle. Onları esirgeyerek alçakgönüllülükle üzerlerine kanat ger ve “Rabbim, küçüklüğümde onlar beni nasıl yetiştirmişlerse, şimdi de sen onlara (öyle) rahmet et" diyerek dua et." (İsrâ Suresi, 23-24)

Anne ve babanın rızasını kazanmak çocukları için büyük bir bahtiyarlıktır diyen Ünal; Peygamberimizin (sav) şu hadisini hatırlattı "Allah`ın rızası, anne ve babanın rızasındadır. Allah`ın dargınlığı da anne ve babanın dargınlığındadır.”

Bütün zorlukları, zahmet ve çileleri annelerin çektiğine dikkat çeken Ünal, “hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, yemeyen yediren, çocukları için uykusuz kalan, her türlü sıkıntıya karşı gelen annelerimize bir gün değil her gün anneler günü gibi davranmalıyız” dedi.

Onların rızasını ve dualarını almak için yarış yapılması gerektiğini belirten Ünal açıklamasına şöyle devam etti; “anne ve babanın çocuklarına yapacakları dualar önemlidir. Bu dualardan mahrum olmamak, rızalarını kazanabilmek için elden gelen yapılmalıdır. İş işten geçmeden kıymeti bilinmelidir. Bu gün vesilesiyle; sevginin, şefkat ve merhametin kaynağı, cömertliği, Allah, Peygamber sevgisini, vatan, millet, bayrak ve insan sevgisini öğreten, anlatan ve yaşatan annelerimizin, özellikle de cennet vatan topraklarının bağrına evlatlarını emanet eden muhterem şehit annelerimizin, bu uğurda kendilerini feda eden gazilerimizin kahraman annelerinin anneler gününü kutluyorum”.

Yorum Ekle
  
 
 
 


  

Şubelerimiz

Şubelerimiz Harita

Mail Grubu

Mail Grubumuza kayıt olarak güncel bültenlerimizi takip edebilirsiniz.


 

Anket

    Yeni Test

Videolarıız

Yetkili Girişi

                                        Yardımlaşma Sandığı

Sandık

Site istatistikleri

Toplam Ziyaretçi

Toplam Ziyaretçi

896002

Toplam Ziyaretçi

Aylık Ziyaretçi

4003

Toplam Ziyaretçi

Günlük Ziyaretçi

67