10.01
2017

KARS VE ERZURUM?DA TÜRKİYE KAMU-SEN COŞKUSUKARS VE ERZURUM?DA TÜRKİYE KAMU-SEN COŞKUSU

Türk Diyanet Vakıf-Sen tarafından Sendikamızdan Haberler kategorisine eklenmiştir.Türkiye Kamu-Sen’in illerimizde sürdüğü istişare toplantıları Kars ve Erzurum ile devam etti.

 

Serhat ilimiz Kars ve Dadaşlar diyarı Erzurum’da gerçekleşen toplantılarda coşku ve heyecan doruğa çıktı.

 

Toplantıya, başta Genel Başkanımız İsmail Koncuk olmak üzere, Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türkiye Kamu-Sen Genel Toplu Sözleşme Sekreteri ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türkiye Kamu-Sen Genel Mevzuat Sekreteri ve Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mehmet Özer, Türkiye Kamu-Sen Genel Basın Sekreteri ve Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz, Türkiye Kamu-Sen Genel Dış İlişkiler Sekreteri ve Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türkiye Kamu-Sen Genel Sosyal İşler Sekreteri ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Şerafeddin Deniz, Türk Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz,  Genel  Merkez Yöneticilerimiz, Şube Başkanlarımız, çok sayıda üyemiz katıldı.

 

KONCUK: YARINA HEP BİRLİKTE IŞIK TUTALIM

 

Sarıkamış’ta, 102 yıl önce şehit düşen 90 bin Mehmetçiği ve tüm şehitlerimizi anmak için bu topraklardayız” diyen Genel başkan İsmail Koncuk, “Makamlarını korumak adına her zilleti sineye çeken kafalar var. Millet olmanın şuuruna varamayan nice insan var. Bu ülke bizim. Vatanı olmayan milletin geleceği olmaz. O milletin namus ve şerefi tehlikeye girer” dedi. Koncuk, “Coşkulu kalabalığa hitap eden Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ülke gündemi ve çalışma hayatını değerlendirdiği toplantılara katılımcıları selamlayarak başladı. Koncuk, “ Sarıkamış’ta 102 yıl önce şehit düşen 90 bin askerimizi yad etmek bu topraklardayız. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum, Allah onlardan razı olsun. En son İzmir’de, Fethi Sekin kardeşimizin kahramanlığı, destansı davranışı bu milletin tüm fertlerinin tüylerini diken diken etti.

 

İki hainin üzerine bir tabancayla gidiyor ve ölümle adeta alay ediyor. Kahramanlar kolay yetişmiyor, şehitlerimiz varlık sebebimizdir. Hala şerefimizle namusumuzla gezip, “Bu vatan bizim” diyorsak bunu onlara ve kanlarına canlarına borçluyuz. Şehitlerimizi millet olarak yad etmeli, ailelerine sahip çıkmalıyız. Fethi Sekin’in ve tüm şehitlerimizin ailelerine sahip çıkmalıyız. Şehit çocuklarının feryatlarını hepimiz görüyoruz. O çocuklar babalarının şerefiyle yaşayacaklar bir ömür boyu ama millet olarak onları biz de baş tacı etmeliyiz.

 

İşte bizde bugünlerde Sarıkamış  şehitlerimizi anmak için buraya geldik. Bu coğrafyayı bizlere vatan yapmak için kara toprağa düşenlerin miraslarına sahip çıkmak için buradayız. Hatırlarsınız, tarihte zararlı cemiyetler vardı. Bizden görünen birçok insan o zararlı cemiyetlere o tarihlerde, mesela,  İngiliz Muhipler Cemiyetine gitti üye oldu, kimisi Amerikan mandası istedi, başkaları diğer zararlı cemiyetlerin üyesi oldular, kendi pis nefislerini kurtarmaya çalıştılar. Bugünde  değişen bir şey yok, yine bir çok insan benzeri faaliyetleri benzer kuruluşlarla yapmaya devam ediyor. Atatürk’ü tartışamaya açıyor bazıları, bu vatanın kurucusunu tartışmaya açıyorlar, adını duymayı hazmedemeyen gafiller, hainler var. 15 Temmuz musibetine rağmen milli birlik ve beraberliğin ne anlama geldiğinden habersiz olan, ne idüğü belirsizler var, hem de belli noktalarda var. Atasına, ecdadına kahramanlarına dil uzatanların  adamlığı söz konusu olabilir mi?

 

Bugün benzeri gafiller var bugünü kurtarayım derken neye ve kime hizmet ettiğini bilemeyen kafalar var. Makamlarını korumak adına her zilleti sineye çeken kafalar var. Ne farkları o zararlı cemiyetlerden bunların. Millet olmanın şuuruna varamayan nice insan var. Bu ülke bizim. Vatanı olmayan milletin geleceği olmaz. O milletin namus ve şerefi tehlikeye girer. Bağımsız vatan çok önemlidir. Tüm hücrelerimizle bunu hissetmeliyiz, gereğini yapmalıyız. Türkiye kötü günlerden geçmekte. Zor günlerdeyiz, kötü şeyler oldu ve oluyor. Bugün elbette dün yapılan hataları konuşmak istemiyorum. Yarına ışık tutalım hep birlikte.

 

Biz Türkiye Kamu-Sen  olarak en başından beri birlik ve beraberlik içinde bu ülkenin hepimizin olduğunun farkına vararak “Bir olalım, iri olalım, diri olalım” dedik ama dinlemediler. Hala dinlemeyenler var, hala aynı zihniyetle kör, doymayan nefislerinin kölesi olanlar var. Türkiye bunlardan kurtulmalıdır. Bu egoizm hastalığı beyinleri esir aldığı sürece Türkiye’nin geleceği olmaz. Bunu görmeliyiz. Karınca kararınca tedbirini almak sorundayız, yarın Suriye olursak ah vah etmenin anlamı kalmaz. Bugünden itibaren herkes, meseleyi idrak edemeyenleri uyarmalıdır. Sadece kendimiz için değil herkes için yaşayacağız. Millet olamayanların başına gelenler ortadadır. Büyük bir ibrettir bunlar.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nda  müfredat çalışmaları oluyor. Sözde bir sendikanın derdi de Atatürk, başka dertleri yok. Anlamadığım ve kabullenemediğim, vatansever olarak kendini tanımlayan birçok insan da bunların değirmenine su taşıyor. Kendi egoları adına su taşıyor. Gelecek hiç umurlarında değil. O zaman o mandayı isteyenden ne farkın senin? Türkiye Kamu-Sen’in mücadelesi kuru bir mücadele değil, elbette sendikal bir mücadeledir ama milli bir sivil toplum kuruluşudur. Türkiye Kamu-Sen bu milletin savunduğu tüm değerlerin savunucusudur, kökleri Anadolu topraklarının derinlerindedir.

 

Türkiye Kamu-Sen bir aydınlar hareketidir. Herkes neden burada bu olduğunu bilecek, kimse tesadüfen burada değil. Bunu bileceğiz yüreğimizde hissedeceğiz. Bu kadar önemli bir faaliyet yaptığımızın farkında olacağız.  Sadece maaşımız artsın mücadelesinde değiliz, elbette o artışlarında en kral mücadelesini zaten yapıyoruz. Bu milletin varlık davasının mücadelesini de yapacağız. Varlık tehlikeye girerse, özlük haklarının bir anlamı yoktur. Öncelik vatan zeminin sağlam olmasıdır. Ecdadın emaneti bu ülkeyi sağlama alacağız. Tüm bunların ışığında, Türkiye Kamu-Sen’e bir aydınlar hareketi, aydınlatma hareketi sıfatını yakıştırmak yanlış olmaz” dedi.

 

KONCUK: BÖYLE SENDİKACILIK KABUL EDİLEMEZ!

 

“Tarihi toplu sözleşme imzaladık” diyenlerin uygulanmayan 21 madde için hiçbir adım atmadığının altını çizen Genel Başkan İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen’in bu maddeleri yargıya taşıdığını hatırlattı. Koncuk, “11 hizmet kolunda da kamu çalışanları yetkiyi bir konfederasyona verdi. Şimdi bu yetkiyi memura hizmet noktasında vermiş olsalar , ileri derece de mücadele eden bir sendika olsa yüreğim  yanmayacak ama tüm memurlar bunun böyle olmadığını biliyor. Onların sendikacılık yapmadıklarını biliyorlar ama “Şartlar böyle gerektiriyor, müdürüm böyle söyledi,  amirim böyle emretti” diye ifade ediyorlar.  Geçenler de o sendikanın Genel Başkanı, “Tarihi bir toplu sözleşme imzaladık, bizi hazmedemiyorlar, milleti aldatıyorlar” diyor. İnsan Allah’tan korkar, toplu sözleşme hükümleri  imzalandıktan sonra uygulamaya geçmesi gereken hükümlerdir.

 

Hükümet “Ben bunu uygulamak istemiyorum” diyemez. Kanun bunu emrediyor, tam 21 madde uygulanmamış. 4-C’liler kadrolu olacaktı hala yok. Alınan kararda “Çalışma yapılacak” denilmiş. Bunlar alkışlar arasında imza atarken, dışarı çıkıp basına, “Toplu sözleşmede yuvarlak kararlar olmaz, uygulanamaz” dedim. 4-C’li,ler dava açıp ek ödeme emsali memur kadar alırken bir imza ile 159 TL brüt, neti 115 TL olan bir ödemeye mahkum edildiler. Kimi kurtardın sen?  Hükümeti. 4-C’liyi net 115 TL’ye mahkum ettin. Bunu söylemek kazanımları hazmedememek anlamına mı gelir?

 

Toplu sözleşmede bir madde daha, “Kültür Bakanlığı çalışanlarının ekonomik durumlarının iyileştirilmesi” demişler. O zaman Bakan sayın Süleyman Soylu idi. Kendisi, “Ben bunun nesini uygulayım?” dedi. Orada ki Memur-Sen Temsilcisi, “Biz o maddeyi kültür hizmet kolu temsilcisinin, bizimle ilgili de bir şey yazalım, çalışanlarımıza söyleyecek bir şeyimiz olsun dediği için yazdık” dedi.

 

KPDK’da bu konuyu anlattım Kültür Memur-Sen Temsilcisi “Kim söyledi bunu?” diyor. “Ben isim vermem ama söyleyen burada” dedim Genel Başkanları zıplıyor. Dedim ki, “Yuvarlak kararlar alırsanız böyle yuvar yuvar yuvarlanırsınız” İnsanları aldatıyorlar. Şimdi Kültür Bakanlığı çalışanları kendilerini aldatmak üzere yazılan bir maddeyi, İsmail Koncuk Türkiye’ye anlatacak, Kültür Bakanlığı çalışanları o sendikanın yakasına yapışmayacak, yapışacaksınız! Aldatanın yakasına yapışacaksın, tribüne oynamak adına bu yapılırsa hesabını soracaksın. Kamu çalışanlarının zamları toplu sözleşmede kararlaştırılır.  Bu maddenin uygulanmayacağını memurlar bilmiyor mu, sendikacılar bilmiyor mu?

 

Geçen günlerde bu sendikanın temsilcilerinden bir tanesi “Gelir vergisi dilimleri şöyle ayarlansın” diye bir çağrıda bulunuyor. Bunun yeri toplu sözleşme masasıdır.  O masada karar aldırtamıyorsun, şimdi bunu söylüyorsun. Memurların, aldatanlara yönelik dikkatli olması lazım. Yoksa bugün A sendikası, yarın B sendikası aldatır. Eğer aldanma aldatılana keyif veriyorsa aldatan bugün buysa yarın başkası olur, her zaman değişir. Memurlar burada daha dikkatli olmalıdır. Bunun hesabı sorulmalıdır. 21 madde uygulanmadı. Kadro aldın da hazmedemedim mi? Eğri oturup doğru konuşalım. Biz doğruları söyledik hep.

 

Geçen bir anket yaptılar hepinizde gördünüz. Bir sendikanın Genel Başkanı epeyce geride kaldı ankette. Bakmış oy alamayınca birileri oturmuş oy sayısını 4 bin 500 iken yarım saat sonra 24 bin 750 ye çıkarmış. “Bu işte bir hile var” dedim. Manipüle ediyorlar. Gerçekten bu sendika manipüle ettiyse çıksın anlatsın. İlgili site “Bu anketimiz bir Genel Başkan lehine sahte 20 bin oy kullanarak manipüle edilmiştir” dedi. Şayet denilse ki,  “Bu anket İsmail Koncuk lehine manipüle edildi” ben hemen gider bu pisliği yapana dava açarım. Bunlar dava açmadı, “Biz yapmadık” diye bir açıklamada yapmadılar. Ben bizzat kendileri yaptı da  demiyorum ama o zaman dava açacaksınız, IP adresi belli, yayınlanmış. Sessiz kalıyorsanız olmaz. “Sükut ikrardan gelir” sesiz kalmak kabul etmek demektir, bu lekedir, bu leke hemen temizlenmeli. Ahlaklı bir sendika peşine düşer bunun.

 

21 maddeden biriside KİT çalışanları ile ilgili bir madde idi. 31.01.2016 tarihine kadar KİT’lerdeki ücret grup sayısının  beşten üçe düşmesi. Üzerinden bir yıl geçti, 2017’de yeniden toplu sözleşmeye oturacağız ama üzerinde trih yazan bir madde hala uygulanmamış. Bir yıldır siz neredesiniz? O sözleşmede imza yetkimiz yok ama uygulanmayan 21 maddenin neden uygulanmadığını soran ve dava açan Türkiye Kamu-Sen. Elde ettiğini söylediğin ama uygulanmayan bu maddeler  için Türkiye Kamu-Sen dava açıyor sen susuyorsun. Sesin çıkmıyor.

 

Birçok madde var bu maddeler içinde. Türk Haber-Sen`in kazanımı olan giyim yardımı vardı bu kazanımı siz neden genişletemediniz? Daha önce alınanı da kaybettiler. Bir çok madde ve konu hayata geçirilemedi. Bunları söylemeyelim mi?  Deyin ki, “Şu madde hayata geçti, İsmail Koncuk yalan söylüyor” Böyle sendikacılık kabul edilemez” dedi.

 

KONCUK: VATANSEVERLİKTE, MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK KONUSUNDA HASSASİYETTE TÜRKİYE KAMU-SEN’İN ELİNE SU DÖKECEK BAŞKA BİRİLERİNİ TANIMIYORUM

 

15 Temmuz’dan önce kamuda Türkiye Kamu-Sen mensuplarına ikinci sınıf muamelesi yapıldığını hatırlatan Genel Başkan İsmail Koncuk, “15 Temmuz’da yaşadığımız musibetten hala ders almayanlar var” dedi. Koncuk, “Bunlar 15 Temmuz’da meydanlara çıkmışta Türkiye Kamu-Sen çıkmamış. Sen meydanlara çıkanların hangi sendikaya üye olduklarının çetelesini mi tuttun? İki üyemiz şehit oldu, yaralı arkadaşlarımız var. Sen bir yerine kurşun mu yedin? Bunlar darbesavarmış. Bunların darbesavarlığını nedir anlamak mümkün değil. Bunlar tatlı su demokratlarıdır. 28 Şubat sürecinde bizler tüm illerde insanların göğsüne “Kesintisiz demokrasi” kokartları takıyorduk. Tanklar yürürken biz bunu yapıyorduk, siz neredeydiniz? Siz bu insanların 12 Eylül’de Mamak’ta, C-5’lerde neler çektiğini biliyor musunuz? Siz o zaman nerelerde saklanıyordunuz acaba? Darbeler bunları palazlandırmıştır. Biz darbelere hep karşı olduk, medet ummadık. Kimseye iftirada atmadık.

 

12 Eylül darbesi sırasında ben öğrenciydim Erzurum`da. O darbeden sonra bizim arkadaşlarımız çok çileler çekti. Suçları ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunmaktı. Hala dimdik ayaktayız. Biz darbelerle, acılarla büyüyen bir nesiliz.  Çok çektik, darbe kelimesi dahi bizim tüylerimizi diken diken ediyor. Türkiye Kamu-Sen misyonu olan insanların oluşturduğu bir büyük hareketin adıdır. 15 Temmuz’da büyük bir musibet yaşadık, kendi insanlarının üzerine bombalar atan ihanet odaklarının darbe girişimini gördük. Bu darbe geçmişte yaşananlar dahil olmak üzere herkes için bir ders niteliğinde. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde  ABD’de, Fransa’da, Almanya’da, İngiltere’de darbe olmuyor  ama Türkiye’de darbe yapılmaya çalışılıyor. Neden? Bunu sormamız lazım.

 

Birçok sebep var ama milletin her bir ferdi bunu sorup cevap bulmalı. 15 Temmuz’da milletimiz darbeye karşı yiğitçe direndi, canhıraş mücadele verdi. Siyasi partilerin olumlu yaklaşımları darbenin başarısızlığı sonucunu meydana getirdi. Bundan ders çıkarmalıyız. 15 Temmuz öncesinde nasıl bir Türkiye vardı? İnsanların ayrıştırıldığı hepinizin malumu. Türkiye Kamu-Sen mensuplarına ikinci sınıf insan muamelesi yaptılar. Türkiye Kamu-Sen üyesi olmak sanki farklı bir şeydi. Fedakarlıkta, birlik ve beraberlikte, vatanseverlikte Türkiye Kamu-Sen üyelerinin eline su dökecek başka bir grup tanımıyorum.

 


Türk Eğitim-Sen’e bağlı neredeyse tüm okul müdürleri görevlerinden alaşağı edildi. Sağlık Bakanlığı’nda ve diğer kurum kuruluşlarda bir tek yöneticimiz dahi bırakılmadı. Türkiye Kamu-Sen mensupları bu vatanı ve milleti karşılıksız sevmekten başka ne yaptı? Makam ve mevkii için kendi karakterlerinden vazgeçmeyen insanlardır Türkiye Kamu-Sen mensupları.  Size adam gibi adam mı lazım, yoksa soytarımı lazım? Kimse, makam ve mevki için kimsenin ayağına turab olacağımızı düşünmesin. Bu ülke bir yere gidecekse bu ancak vatansever insanlarla olur. Vefakar, cefakar kadrolar olmadıkça hiçbir siyasi kurum başarıyı sağlayamaz, Türkiye’yi geleceğe taşıyamaz. 

 

Hadi 15 Temmuz’a kadar bunları yaşadık ama artık bir musibet yaşadık, bela yaşadık, Türkiye adeta direkten döndü. 15 Temmuz’dan sonra ayrıştırmadan, ötekileştirmeden  vazgeçilmeli. Bunun bir fayda sağlamadığını acı şekilde gördük. Biz bunu istiyoruz.  Türkiye’de, milli birlik ve beraberlik hareketi başlatılmalı. Gelin mevzuatı sil baştan değiştirelim, mülakatla yönetici atama sistemini değiştirelim. Kuralsız, torpille yönetici atama dönemi bitsin” dedi.

 

KONCUK: MİLLİ DÜŞÜNMEYENLERLE GELECEK MÜCADELESİ OLMAZ

 

“Yenikapı ruhu için hiçbir kurum ve Bakanlık harekete geçmedi” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Yenikapı Ruhunun kuru bir söz olarak kalmasını istemiyoruz” dedi. Koncuk, “Sayın Cumhurbaşkanı “Yenikapı Ruhu” dedi.  Birlik ve beraberlik demektir bu ruh, bu ülkenin buna ihtiyacı var ve Sayın Cumhurbaşkanının bunu söylemesi önemli. Bizde dedik ki, “15 Temmuz öncesinde Türkiye Kamu-Sen  üyelerine ikinci sınıf insan muamelesi yaptınız. Okul müdürü yapmadınız, hastane müdürü yapmadınız, işletme müdürlüğünü layık görmediniz. Türkiye Kamu-Sen üyeleri vatanseverdir, yüzde yüz yerli ve milli insanlardır” 15 Temmuz musibeti bir kez daha bize bunları hatırlattı. Sayın Cumhurbaşkanı “Yenikapı Ruhu” dedi ama bu külliyenin duvarlarını aşamadı. Bu söz söylendiyse kamuda ve her alanda uygulanmasını sağlayacaksınız. “Ayrımcılık ortadan kalksın” diye gayret göstereceksiniz.

 

Her yerde çeteler oluşmuş, sendika görünümlü yapılar, dernekler, vakıflar o bölgelerde, illerde, ilçelerde tekel haline gelmişler. Bir ihale mi yapılacak, birileri o ihaleyi mi alacak? Bir yere atamamı yapılacak? Bu onların talimatlarıyla oluyor.  Tüm bu gelişmelere ve yaşananlara bakıldığında,  bu ruh nasıl sağlanacak? Bizler seve seve bu ülke için ölürüz ama sadece külfette birlik değil nimette de birlik olmalı. Bunları çözelim. Bu çetelere fırsat verildiği sürece, tekel olarak görüldüğü sürece bu ülkede Yenikapı Ruhu olmaz. Kuru bir söz olarak kalır. Bunu istiyoruz sorumluluk almaya da hazırız. Çetelerin etkilerinin yok edilmesi lazım.

 

Eti Madende yaşananları biliyoruz, Genel Müdürün yanına gittim, rezaleti anlattım hala düzelmedi. Çete yapısı tahakküm kurmuş, her türlü numara çevriliyor, Genel Müdür seyrediyor. Bunları söyleyeceğiz, anlatacağız, başımıza silah dayasanız yine söyleyeceğiz.

 

Bizi kimse farklı bir gözle değerlendiremez. Herkes ayağını denk almalıdır. Türkiye Kamu-Sen’i hesaba katmadan kimse bir tavır içine girmemelidir. Başarı istiyorsanız Türkiye Kamu-Sen’in  cefakar, vatansever üyelerini herkes değerlendirmek zorundadır. Bu tespiti inanarak ifade ediyorum.  Kamuda bu ruhu kim zedeliyorsa hangi il müdürü, ilçe müdürü, hangi bürokrat bunları rapora bağlayın ve bize gönderin. Biz onlarla mücadele edeceğiz. Yenikapı ruhu için hiçbir kurum ve Bakanlık harekete geçmedi. Devlet Personel Başkanlığı’ndan çıkan yönetmelikte yönetici atamada mülakat esas hale getirildi. Bunları söyleyeceğiz, söylüyoruz da. Türkiye’nin sağlam bir sisteme ihtiyacı olduğu için bunları yapmalıyız.


Gelin Yenikapı ruhunu hayata geçirelim. Şahsi emeller için söylemiyoruz. Ülkemiz için, geleceğimiz için önemlidir bu ruh. Etrafımız kuşatılmış. Herkesin ülkemiz üzerinde emelleri var. Gelin demir gibi bir olalım, birlikteliği sağlayalım. Bu marazla,  bizi tehdit eden birliğimizi bozan bu anlayışla mücadele edelim. Bunu ancak vatanseverlerle yaparsınız. Zararlı cemiyetlerin üyeleri ile bunlar olmaz. Atatürk düşmanları ile olmaz, milli düşünmeyenlerle gelecek mücadelesi olmaz yapılamaz. Kimin zoruna giderse gitsin bunları söyleyeceğiz.

 

KONCUK: BİZİ TANIMLAYAN TEK ŞEY, “TÜRKİYE SEVDALISI” SIFATIDIR

 

“Biz kimseye şucu bucu demedik ama nasırımıza çok basılır hale geldi. Çok basılırsa çok şeyi ortaya dökeriz. Kimin hangi koyunda yattığını ortaya dökeriz” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Biz Türkiye sevdalısıyız. Bizi bu ifade tanımlar. Fetöcü felan filan ifadeler bizi asla tanımlamaz, alakamız olmaz” dedi. Koncuk, “15 Temmuz’dan sonra kamuda 100 bini üzerinde insan perişan.  90 bin insan mesleğinden ihraç edildi. 19 Temmuz’dan beri beri “Hukuk içinde kalın, masumları incitmeyin, adaletli olun” diyoruz. Türkiye Kamu-Sen asla FETÖ’cü olmadı. Beraber olmadık, onlarla işimizde olmadı, yolumuzda kesişmedi. Bizim derdimiz hep vatan, millet ve ahlak oldu. Bunlarla yürüyenler belli, beraber olanlar belli, hepsi kayıtlı. O sendikanın başkanının twitine de gördük.  O zat hastalanmış, bu sendikanın Genel Başkanı da ona Geçmiş olsun” diyor, dualar ediyor.

 

1997’de Türk Eğitim-Sen güya ödül vermiş ki, kayıtlarımızda bulamadık. Adam şimdi çıkmış karşıma bunu koyuyor. Peki 1997’de biz ödül verdik diyelim, sen 2013 yılının Kasım ayında o zat’a “Acil şifalar diliyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, selam ve dua ile...”diyorsun. Allah`tan kork, kayıtlarımızda olmayan bir ödülden hareket ediyorsun. Biz kimseye şucu bucu demedik ama nasırımıza çok basılır hale geldi. Çok basılırsa çok şeyi ortaya dökeriz. Kimin hangi koyunda yattığını ortaya dökeriz. Dua edeceksin, şimdide alakasız insanları FETÖ’cülükle suçlayacaksın, böyle şey olmaz. Biz Türkiye sevdalısıyız. Bizi bu ifade tanımlar. Diğerleri bizi asla tanımlamaz, alakamız olmaz.. 100 bin insanın başına gelenler hukuk devleti ile bağdaşmıyor. 17-25 Aralık milat kabul edildi. Neden milat? Eğer buna milat derseniz sadece siyasilerin aklanmasını sağlar. Kendinizi affettiğiniz tarih o tarih ama millet bunların gerçek yüzlerini 15 Temmuz’da gördü. Gelin bu acıları yaşatmayın, vatansever, milliyetçi bazı insanlar emin olun bu karambolde mesleklerinden oldu. Bunu yapmaya hakkınız yok. İşte yeni bir KHK daha çıktı.

 

Bir üniversiteden arkadaşımız aradı “Geçen yıl bu milliyetçi, ülkücü diye bana görev vermiyorlardı, ders vermiyorlardı, şimdi FETÖ’cü diye işten attılar” diyor. Hadi buyurun. Kantarın topuzu kaçtı. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak suçlunun yanında, hatalının yanında değiliz ama gelin hukuk içinde kalalım. Bir bankada hesabın var diye meslekten atılıyor insanlar, bu olmaz kapatsaydınız o zaman bu bankayı. Bunlar kriter olarak kabul edilemez. TCK’da  hangi fillerin suç olduğu anlatılmıştır. Yarın bu insanlar AİHM’e  gidecekler, milyarlarca lira bu ülke maddi ve manevi tazminat ödemek zorunda kalacak. Siz babanızın çiftliğinden gelen paralarla mı ödeyeceksiniz bunları? Soruşturma açın, suçu varsa tespit edelim, canına ot tıkayalım, darbeyi desteklemişse cezasını verelim.


Bylock diye bir şey var. Bu bylock’un ne olduğunu kimse anlamıyor. IP çakışması vardı şimdi bir de ID çakışması çıktı. Geçen bir Savcı “Aynı ID birden fazla kişiye de verilebiliyor” dedi. Bu durumda kimin konuşma yaptığını nasıl  bulacağız. Pat diye açığa alıyorlar insanı. Adam gidiyor, “Bu hat benim üzerime görülüyor ama 10 yıldır şu arkadaşa verdim” diyor. Belgelerle hem de. Adamı açığa alıyorsunuz, suçsuzluğu ispat edilmiş ama hala bekliyorlar. Neyi bekliyorsunuz? Alırken jet , göreve iadede kaplumbağa hızı olmaz.  Bu vicdanları kanatır. Hukuk, adalet hepimize lazım.

 

19 Temmuz’da açıklama yaptım, o açıklamanın altında bana hakaretler ettiler. “Adalet, hukuk  herkese lazım” dedim. Yüce Allah’ın 99 isminden biride Hak’tır. Hem bunu söyleyeceğiz, hem de hak, hukuk, adaletten uzak duracağız. Doğruyu bulmaktan neden çekiniyoruz? Derdimiz suçluyu bulmak mı, yoksa suçsuzları tespit etmek mi? Hakaret edenlere, “Kendinizden emin olmayın, yarın sizde bu örgütle ilişkilendirilebilirsiniz” dedim. Bakıyoruz banka yok, bylock yok hiçbir bir şey yok, kesin görüş diye bir şey var, “Kim dedi?” diyeni demiyorlar, “Sen suçluymuşsun” diyorlar. Koysana önüne bu kesin görüşün nedeni ne? İhbarcı kim? Gelsin yüzüme söylesin değil mi? Özellikle üniversitelerde perişanlık diz boyu. Önüne gelen açığa alınıyor. Alakası olmayan insanlar tanıyorum ihraç edildi, açığa alındılar. Tanıdığımıza kefil olmayalım mı? Her vicdan sahibinin bunları ifade etmesi lazım” dedi.


 

KONCUK: ÜLKEMİZİN HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE OLMASI İÇİN HER ŞEYİ YÜREKLİCE İFADE ETTİK VE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

 

Birkaç yıl önce çözüm süreci esansında Erzurum’da düzenlenen toplantıda, Diyarbakır’da bölücü başının mektubunu protesto eden Türkiye Kamu-Sen üyelerine gaz sıkanları eleştirip, “O talimatı hangi kuş beyinli verdi?” dediği için 354 gün hapis cezası aldığını hatırlatan Genel Başkan Koncuk, “O günlerin hataları bugün evlatlarımızın şehit olması, şehirlerde bombaların patlaması sonucunu doğuruyor” dedi. Koncuk, “Geçtiğimiz yıllarda, Erzurum’da yaptığımız toplantıda, o dönem çözüm süreci vardı, Diyarbakır’da bebek katilinin mektubu okunmuş ve yüzbinlerce insan o meydana toplamıştı. Bunu protesto eden Erzurum’daki arkadaşlarımızın üzerine gaz sıkılmıştı. O gün burada “Bu talimatı hangi kuş beyinli verdi?” demiştim. O kuş beyinli sözünden dolayı 354 gün hapis cezasına çaptırıldım.

 

Esasen “O talimatı hangi hain verdi?” demek daha doğru. O günlerin hataları bugün evlatlarımızın şehit olması, şehirlerde bombaların patlaması sonucunu doğuruyor. Azdırdık, besledik, birileri elleriyle büyüttü ve o canavarlar bugün milletin başına bela  insanlarımızın canına tebelleş olmuştur. Kuş beyinli sözünü az bile söylemişim. Gerçekten ihaneti yaşamışız. Memleketin bütünlüğünü savunanlara gaz sıkma talimatını verenler ancak ihanetin içindedirler. Bugün bu sözleri burada bir kez daha ifade etmekten yüreğim rahatladı. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum, yüce Allah`tan rahmet diliyorum. Bu ülkenin huzur ve güven içinde yaşaması için yapılması gereken ne varsa Türkiye Kamu-Sen geçmişte de bunları yüreklice ifade etti. Yarın da ifade etmeye devam edecektir” dedi.


KONCUK: OHAL VAR DİYE HUKUKSUZLUK YAPAMAZSINIZ!

 

“OHAL’e rağmen,  kuralsızlık, hukuksuzluk yapılamaz” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Hangi sistem olursa olsun imzalamış olduğunuz uluslararası sözleşmelerin gereğini yapmak zorundasınız” dedi. Koncuk, “15 Temmuz’dan sonra bir OHAL süreci yaşıyoruz. Terörle mücadele amacıyla yayınlandı. Bunu doğru gördük ve bu bir ihtiyaçtı ama maalesef OHAL’in uygulamasında kantarın topuzu kaçırıldı. Adına ne derseniz deyin OHAL’de kuralları olan bir yasadır. OHAL olması bir Kaymakam’a, Vali’ye, Rektöre keyfi davranma hakkını vermez. Şu an Türkiye’de  keyfiyet tüm alanlarda hakim oldu. Birini açığa alalım, sebep? Gerekçen nedir? Koy ortaya görelim. OHAL’e rağmen,  kuralsızlık, hukuksuzluk yapılamaz.

 

Hangi sistem olursa olsun imzalamış olduğunuz uluslararası sözleşmelerin gereğini yapmak zorundasınız. OHAL var diye bütün vatandaşlarınızı falakaya yatıramazdınız, işkence yapamazsınız. İbadet hakkını engelleme hakkınız yoktur. OHAL var diye savunma hakkını da ortadan kaldıramazsınız.  Şu an Türkiye’de kurum ve kuruluşlarda maalesef savunma hakkı ortadan kaldırıldı. İnsanlar adeta el yordamıyla açığa alınıyor, ihraç ediliyor.

 

Bunlar insandır, memleketin evlatlarıdır. İnsana insan gibi davranacaksınız, hem dinimiz hem de hukuk bunu emrediyor. Maalesef şu an bunları yaşıyoruz. Türkiye kel Ali’nin bağına dönmüş durumda. Bu ülke bu hale dönmesin. Bu muameleyi hak etmiyor bizim insanımız. Elbette darbeyi destekleyenler, TBMM’yi bombalayanlar bunu sonuna kadar hak ediyorlar ama masum insanların derdiyle dertleniyoruz biz. Adalete inanıyorsak, hakka inanıyorsak, kul hakkının haram olduğuna inanıyorsak bunları söylemeyen dil şeytandandır. Ne diyor Akif;

“Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım”

 

Akif’in bu sözü her müslüman Türkün olaylara nasıl yaklaşması gerektiğini gösteren bir sözdür. Haksızlık karşısında susan müslümanım diyemez. Hz. Peygamberimiz, “"Bir haksızlık gördüğünüzde önce elinizle, gücünüz yetmiyorsa dilinizle engel olmaya çalışın, o da olmuyorsa kalbinizle (içinizden) buğzedin , bu imanın en zayıf noktasıdır" Hz. Peygamberimizin emrettiği gibi her olayda bu çizgiyi esas almamız lazım. Doğruyu usulünce mutlaka söyleyeceğiz” dedi.

 


KONCUK: SARI SENDİKACILIĞIN KÖKLENMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

 

Çalışma hayatında son 14 yılda çok ciddi sıkıntıların baş gösterdiğine vurgu yapan Genel Başkan İsmail Koncuk, “Sağlam bir sendikal mücadele lazım, Kamu çalışanlarının kahir ekseriyetince desteklenen bir sendikal anlayış gerek. İşte onun adı Türkiye Kamu-Sen’dir” dedi. Koncuk, “Sendikacılık önemli bir faaliyet. Çalışma hayatı sıkıntılarla dolu. 4-C’liler ,kadro alamadı 4-B’liler var, 2011’de 4-Blilik kaldırılsın diye kanun çıkarttırdık. 2006’dan 2011’e kadar mücadele ettik, yapmadığımız eylem kalmadı. 4-B’ye kadro taahhüdünü partiler seçim beyannamelerine koyunca AKP’de bu sözü vermek durumunda kaldı. Çabuk unutuyoruz. Biz bu mücadeleyi yaptık ve bir sendika diyor ki, “Biz yaptık” bir tane eylemin yok ayıptır. 4-B’lilik halen var ne yazık ki. Hem kaldırdılar hem de almaya devam ettiler.

 

Öğretmenliği yine sözleşmeli hale getirdiler. Sadece öğretmenlik değil yarın sağlık çalışanları da KHK ile sözleşmeli olarak mülakat sistemi ile alınacaklar. Vekil ebe, vekil hemşire, vekil imam son 14 yılda ortaya konuldu. Kiralık işçilik dönemi başladı, “Bu milletin evlatlarını kiralık hale getirmeyin” dedim. Taşeronlaşma kamuda 2002’de 15-20 bin civarındayken bugün 730 bin oldu. Sayın Cumhurbaşkanı, dün bir konfederasyonu kabulünde taşerona kadro verileceğini çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Sevinelim mi üzülelim mi bilemedim. Bunu bu hale getiren bu iktidar. Bu sayıyı bu hale getirenlere duamı edelim?  

 

Belediyeler ve özel sektör dahil edilince 2 milyonun üzerinde taşeron var. Geleceği olmayan, kaderi patronun iki dudağı arasında şekillenen bir istihdam türü konuldu.

 


Sendikal mücadele lazım, sağlam bir sendikacılık. Kamu çalışanlarının kahir ekseriyetince desteklenen bir sendikal anlayış gerek. İşte onun adı Türkiye Kamu-Sen’dir.  Memurlarımızın maalesef büyük bir kısmı kendilerini alenen pazarlayan, mücadele etmeyen bir yapıya üye oluyor. Neden? Şartlar böyleymiş.  Türkiye Kamu-Sen’in yiğit 450 bin üyesi var, kim ne diyebilir? Sağlam bir sendikal mücadele ve tercih. Tesadüfen sendikal tercihte bulunmamalıyız. Sarı sendikacılığım köklenmesine, güçlenmesine müsaade etmemeliyiz. Bunu anlatacağız. Hep birlikte mücadele edeceğiz. Bütün bedeniniz ve hücrelerinizle Türkiye Kamu-Sen’in yanında olun, uyarın ülkemiz için çocuklarımızın gelecekleri için anlatın. Tüm kamu çalışanları gerçekleri görmeli. Doğruları söyleyeceğiz, herkes için hepimiz için. Milleti sivil toplum kuruluşları yönlendirir, sizler insanları yönlendirebilirsiniz. Gelin bu mücadeleyi hep birlikte zirveye taşıyalım. Hepinize teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

i had an abortion bankruptcyfresno.net how much for an abortion
prescription coupons cialis coupon new prescription coupons
online cialis coupons toggerykids.com discount card for prescription drugs
canada drug pharmacy coupon cialis coupon code coupons for cialis
how much is abortion pill after abortion abortion complications
cialis coupons printable cialis sample coupon prescription coupons
cialis coupons 2015 x-race.se free prescription discount cards
naltrexone for lupus click how long does naltrexone take to work
buprenorphine detox pallanuoto.dinamicatorino.it naltrexone withdrawal
naltrexone shot skydtsgaard.dk naltrexone order
is naltrexone addictive partickcurlingclub.co.uk order naltrexone
ldn and depression zygonie.com naltrexone structure
low dose naltrexone uk what does naltrexone feel like naltrexone cost
naltrexone side effects depression link naltraxone implant
how to take ldn naltrexone generic can you drink alcohol while on naltrexone
low dose naltrexone depression site maltrexone
low dose naltrexone in australia avonotakaronetwork.co.nz naltrexone and alcohol
ldn and cancer naltrexone definition vivitrol for alcohol dependence
does vivitrol stop withdrawals open opioid antagonist naltrexone
naltrexone pellet side effects open what is naltrexone used for
ldn and cancer go naltrexone alcohol interaction
naltrexone treatment site low dose naltexone
toilax side effects iogvitaminer.site toilax vejledning

Yorum Ekle
  
 
 
 


  

Şubelerimiz

Şubelerimiz Harita

Mail Grubu

Mail Grubumuza kayıt olarak güncel bültenlerimizi takip edebilirsiniz.


 

Anket

    

cytotec abortion pill buy online effects of an abortion abortion pill prescription

buy the abortion pill online where can i buy abortion pills online purchase abortion pill

where to buy abortion pills online abortion clinics in brooklyn buy cytotec for 24 week abortion

cytotec abortion pill buy online abortion pills online order abortion pill online

buy abortion pill online an abortion pill where can you buy the abortion pill
abortion pill prescription abortion pill where to buy abortion pill
how do i know if my wife cheated my husband almost cheated on me cheaters caught
reasons why wives cheat on their husbands click here affairs with married men
viagra without prescription new zealand read read
viagra soft tabs 100mg online viagra vs birth control click
go cheat on husband click here
abortion prices abortion pill safety read here
abortion pill health risks abortion in america redirect
link why men have affairs how to catch a cheat
why men cheat on beautiful women how many men have affairs cheater
why does husbands cheat read women that cheat with married men
top android spy software searchengineoptimization-seo.net my android spy
my girlfriend cheated on me with her ex my girlfriend cheated on me with a girl why do men cheat on their girlfriends
did my boyfriend cheat click i cheated on my boyfriend with his best friend
i almost cheated on my boyfriend read i cheated on my boyfriend and told him
should i tell my boyfriend i cheated on him my boyfriend cheats i cheat on my boyfriend
my boyfriend cheated on me with my mom women who cheat on relationships reasons wives cheat on their husbands
what makes people cheat looking to cheat unfaithful wife
how to spot a cheater cheat wife cheated on me
spy on a phone wolfslairk9.com spyware app
percent of women that cheat go wife cheated on me
tell my story blog.dastagarri.com facts about abortion
track text messages free harshpande.net spy app for text messages
abortion costs read how to get abortion
track text messages free go sms tracking free
free rx coupons coupon for rite aid coupons for free
coupon for medication zerodayevent.com free pharmacy discount cards
wife cheaters will my husband cheat why do wifes cheat
abortion 12 weeks abortion pill reasons why abortion is wrong
abortion in the first trimester abortion pill what is abortion
free coupons printable open walgreens photo promo
mobile phone tracking location cell phone spy how can you find the location of a cell phone
thyroxine mtibytes.com levofloxacin 500mg
viagra 100 mg viagra without a doctor prescription viagra 100 mg
albuterol (salbutamol) pill acyclovir 200mg ciprofloxacin 750mg
clomid 100mg click ciprofloxacin pill
diprolene tube nufactor.com tretinoin tube
metronidazole 400mg link betamethasone tube
viagra discount coupon link viagra coupons printable
internet drug coupons softballspa.com free viagra coupon
viagra trial coupon allied.edu free prescription drug discount card
prescription coupon card liberitutti.info viagra coupons printable
my husband cheated go why do women cheat on their husbands
early termination pregnancy pill http://abortionpill-online.com/ teenage abortion stories
can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
bystolic savings card bystolic coupon
acheter viagra en france avec paypal acheter viagra en france avec paypal acheter viagra en france avec paypal
cialis 20mg can cialis 20mg can cialis 20mg can
viagra uses and side effects viagra for sale uk where buy viagra
cialis free coupon crmsociety.com cialis discount coupons online
cialis.com coupon sporturfintl.com discount coupon for cialis
coupon cialis discount drug coupons prescription drug cards
free prescription drug discount card go cialis savings and coupons
transfer prescription coupon cialis free coupon free discount prescription card
augmentin saveapanda.com augmentin duo 400
omeprazole 1world2go.com omeprazole effet secondaire
flagyl antibiootti flagyl comp flagyl annostus
clozapine guidelines click klozapin
cialis wiki codesamples.in cialis preis
keppra sirop go keppra
actostor vih cl 20 s actos spc actos spc
xarelto 10 mg internetsellout.com xarelto
cialis online coupon open drug coupon card
enalapril go enalapril precio
free printable cialis coupons msemvs.org discount card for prescription drugs
facts about abortion how much does an abortion pill cost abortion new york
amoxicillin antibiyotik fiyat go amoxicillin-rnp
free discount coupons vitamin c abortion how long do you have to get an abortion
free abortion clinics in houston funtimeleisure.co.uk first trimester abortion
coupons for cialis 2016 cialis coupons online lilly cialis coupon
pros and cons of abortion abortion pill procedures what is abortion pill
cialis prescription coupon slb-coaching.com printable coupons for cialis
coupon cialis bangzontheweb.com coupons for cialis printable
for abortion pill methods of abortion pill abortion options
losartankalium teva 50 mg losartankalium losartan
cialis generique cialis 5mg cialis
losartan pro medicin losartankalium bivirkninger losartankalium krka
cialis hieple.net cialis 20
losartan jubilant losartan losartan 50 mg
naltrexone trade name naltrexone tab 50mg ldn and pregnancy
vermox cijena harshpande.net vermox tablete doziranje
free printable cialis coupons 2015 cialis coupon coupon for free cialis
cialis savings and coupons printable cialis coupon cialis sample coupon
viagra coupons free americanstreethockey.com online pharmacy coupons
abortion pill risks abortion pill costs getting an abortion pill
viagra wiki viagra torta viagra pret
price of abortion pill abortion pill cost free abortions
metoprolol succinate metoprololsuccinat bivirkninger metoprololsuccinat
neurontin neurontin cena neurontin gabapentin
amoxicillin antibiyotik fiyat amoxicillin amoxicillin antibiyotik fiyat
free cialis samples coupon coupons for prescription drugs cialis.com coupon
how does abortion pill work second trimester abortion free abortions
free abortion pill abortion pill clinics in houston should abortion pill be legal
feldene gel precio feldene ampolla feldene flash
cialis.com coupons transfer prescription coupon prescription transfer coupon
vermox sirup cijena vermox tablete doziranje vermox tablete nuspojave
vermox vermox alkohol vermox cena
coupons for cialis printable cialis 2015 coupon cialis prescription coupon
abortion pill prices abortion options pro abortion
abortion what to do amres.nl safe abortion methods
definition of abortion pill arborawning.com abortion pill rights
amoxicillin-rnp amoxicillin al 1000 amoxicillin-rnp
discount prescriptions coupons cialis free coupon free cialis coupons
duphaston cijena bez recepta duphaston i ovulacija duphaston iskustva
abortion clinics in houston tx steadfasttraining.co.uk abortion pill questions
prescription transfer coupon prescription drugs coupons prescription coupon
abortion pill centers anti abortion facts facts about abortion pill
metoprolol tartrate williamgonzalez.me metoprolol medicin
about abortion pill free abortions abortion pill articles
amoxicillin endikasyonlar adlerhohenems.com amoxicillin al 1000
amoxicillin americanstreethockey.com amoxicillin-rnp
clomid proviron blog.lakerestoration.com clomid proviron pct
flagyl plm flagyl v flagyl 500 mg
viagra kamagra cialis viagra helyett viagra
coupon cialis accuton.com cialis coupons from lilly
free grocery store coupons printable coupons for viagra rx coupon
clomid testosterone lasertech.com clomid testosterone
free abortions should abortion pill be legal spontaneous abortion pill
amoxicilline amoxicilline amoxicillin nedir
abortion pill akum.org abortion pill questions
amoxicillin dermani haqqinda amoxicillin dermani haqqinda amoxicillin
vermox sirup cijena vermox suspenzija vermox sirup cijena
vermox alkohol mipnet.dk vermox
vermox prodej vermox vermox cena
cialis discounts coupons drug coupon card free cialis samples coupon
naltrexone in the treatment of alcohol dependence saveapanda.com low dose naltrexone side effects multiple sclerosis
naltrexone side effects forum click how long is naltrexone in your system
naltrexone pills go ldn medicine
naltrexone buy uk go altrexone
the promise of low dose naltrexone therapy onlineseoanalyzer.com naltrexone 50
the promise of low dose naltrexone therapy avonotakaronetwork.co.nz naltrexone online
purchase low dose naltrexone site naltrexone withdrawal
naltrexone for cutting floridafriendlyplants.com naltrexone injection
buprenorphine detox read naltrexone withdrawal
naltrexone pellets avonotakaronetwork.co.nz naltrexone 4.5 mg side effects
naltrexone injection ldn immune system naloxone for alcoholism
naltrexone implant australia click naltrexone otc
naltrexone side effects depression peider.dk naltraxone implant
low dose naltrexone depression myjustliving.com maltrexone
ldn for autism read acamprosate
can naltrexone be abused site naltrexone other names
low dose naltrexone price charamin.com who makes naltrexone
naltrexone user reviews click naltrexone headache
how naltrexone works can naltrexone cause false positive drug implants for addicts
low dose naltrexone cost house.raupes.net vivitrol treatment
low dose naltrexone weight loss low dose naltrexone chronic fatigue naltrexone tablets
spironolacton werking dburpdosering.site spironolacton pco


Videolarıız

Yetkili Girişi

                                        Yardımlaşma Sandığı

Sandık

Site istatistikleri

Toplam Ziyaretçi

Toplam Ziyaretçi

862247

Toplam Ziyaretçi

Aylık Ziyaretçi

5764

Toplam Ziyaretçi

Günlük Ziyaretçi

34